Bardzo mi się podoba.

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: constantine » 20 lis 2013, 12:38

A ja chyba jednak jestem bardziej konserwatywny niż mi się zdawało, bo póki co wolę starą szatę..
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: Aurelius » 20 lis 2013, 22:20

constantine pisze:A ja chyba jednak jestem bardziej konserwatywny niż mi się zdawało, bo póki co wolę starą szatę..

Po 9 Coronas powinno Ci się spodobać :-H
Spoiler:
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

..

Postautor: kgb14 » 21 lis 2013, 3:29

Morfeus2010 pisze:żenada ...

chyba wiem o co chodzi Morfeus2010 i w zasadzie się z nim zgadzam-Adminie wyłącz pochwały i podziękowania. To jest trochę dziecinada. jarosij o to pytał ale chyba robił to też tak dla jaj. Jeśli nie umiesz się zdecydować to może daj jakaś ankietę w tym temacie w dziale zamkniętym niech się zweryfikowani wypowiedzą.

Spoiler:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: Aurelius » 21 lis 2013, 10:20

Wszystkim niestety, ale choć nie wiem jakbyś starał się, to nie dogodzisz. To jest tak, jak z dowodzeniem wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą albo odwrotnie. Ilu dyskutantów, tyle opinii. Rada na to taka, że można ignorować tę opcję podziękowań i jej nie używać. Są osoby, którym taka opcja jest potrzebna, aby w ten sposób docenić użytkownika, który zadał sobie trudu, poświęcił swój czas, aby pochylić się nad jego problemem itp. W sumie sytuacja podobna, jak z emotikonami. Niektórym one w ogóle nie są potrzebne i ich nie używają, a inni prosili o dodanie nowych paczek, uznając dotychczasowe zasoby za zbyt ubogie i niewystarczające. Dopóki Morfeus nie wypowie się, to nie będziemy wiedzieć, co miał na myśli. Pozostaną tylko domysły.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek

Za ten post autor Aurelius otrzymał podziękowania - 3
Deck(21 lis 2013, 21:17), jarosj(21 lis 2013, 10:48), lucinda(21 lis 2013, 10:23)
Ocena:12%
 
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: jarosj » 21 lis 2013, 10:49

Cały czas nie mam edycji postów na TT. OPIS patrz wyżej.

-- czw lis 2013 18:45 --

W sumie na kompie też. To teraz nie mogę otworzyć posta ponownie i później go poprawić

-- czw lis 2013 18:46 --

o jak np. teraz, bo zapomniałem postawić ? na końcu. To co teraz?
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: Aurelius » 21 lis 2013, 20:41

Kuba proszę przeczytaj mój ostatni post w przyklejonym temacie nt. zmian na forum i stronie głównej. Ograniczyłem możliwość edytowania postów przez ich autorów do 30 min. od ich napisania. Po tym czasie edytować post może tylko moderator.

Wysłane przy użyciu Tapatalk...
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: jarosj » 21 lis 2013, 20:57

A to przepraszam. Tyle, że post powyżej twojego w żadnej części nie ma 30 dni. A nie mam opcji edycji. W sumie to nic wielkiego, tyle, że się przyzwyczaiłem do czego innego. Np. w temacie Lusi post pisałem dzisiaj. Nie ma opcji edycji, a chętnie bym je wyedytował. Trudno. Trzeba więcej myśleć, mnie pisać.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: Deck » 21 lis 2013, 21:33

Aurelius pisze:Wszystkim niestety, ale choć nie wiem jakbyś starał się, to nie dogodzisz. To jest tak, jak z dowodzeniem wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą albo odwrotnie. Ilu dyskutantów, tyle opinii. Rada na to taka, że można ignorować tę opcję podziękowań i jej nie używać. Są osoby, którym taka opcja jest potrzebna, aby w ten sposób docenić użytkownika, który zadał sobie trudu, poświęcił swój czas, aby pochylić się nad jego problemem itp. W sumie sytuacja podobna, jak z emotikonami. Niektórym one w ogóle nie są potrzebne i ich nie używają, a inni prosili o dodanie nowych paczek, uznając dotychczasowe zasoby za zbyt ubogie i niewystarczające. Dopóki Morfeus nie wypowie się, to nie będziemy wiedzieć, co miał na myśli. Pozostaną tylko domysły.

Opcję podziękowań traktuję jako element systemu informacji zwrotnej. Bardziej: czy treść postu pomogła czytającemu, mniej w kategoriach konkursu popularności. Jeśli podziękowanie oznacza "lubię to" to też dobrze.
Im więcej treści wprost, konkretów, a jeśli trzeba również uzasadnień/wyjaśnień i argumentów + informacji zwrotnych, tym lepiej.
W przeciwnym razie pozostawiamy zbyt duże pole do interpretacji (nadinterpretacji), domysłów, przeczuć itd. czyli całej przestrzeni "wychodzenia poza dostarczone informacje", mogącej dryfować daleko od rdzenia, źródła.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: Odp: Bardzo mi się podoba.

Postautor: Aurelius » 21 lis 2013, 21:35

jarosj pisze:A to przepraszam. Tyle, że post powyżej twojego w żadnej części nie ma 30 dni. A nie mam opcji edycji. W sumie to nic wielkiego, tyle, że się przyzwyczaiłem do czego innego. Np. w temacie Lusi post pisałem dzisiaj. Nie ma opcji edycji, a chętnie bym je wyedytował. Trudno. Trzeba więcej myśleć, mnie pisać.

Kuba 30 minut, nie dni.

Wysłane przy użyciu Tapatalk...
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: kgb14 » 21 lis 2013, 21:43

Możliwość modyfikacji wpisu przez 30mint to bardzo dobra opcja stosowana na kilku poważnych forach. Trzeba myśleć co się pisze .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: Deck » 21 lis 2013, 21:45

Aurelius pisze:Kuba proszę przeczytaj mój ostatni post w przyklejonym temacie nt. zmian na forum i stronie głównej. Ograniczyłem możliwość edytowania postów przez ich autorów do 30 min. od ich napisania. Po tym czasie edytować post może tylko moderator.

Wysłane przy użyciu Tapatalk...

Osobiście postuluję wydłużenie okresu możliwości edytowania postów. U mnie to tak czasem działa (i myślę, że nie jestem w tym odosobniony), że napiszę, wyłączę komputer, jestem na schodach i nagle "błysk", w umyśle pojawia się coś, co rozświetliłoby treść ostatniego postu, uczyniłoby go postem pełnym i skończonym. Przy najbliższej okazji siadam i dopełniam.
Z drugiej strony krótki okres na ewentualną modyfikację postu wymusza dyscyplinę wypowiedzi.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: jarosj » 21 lis 2013, 21:54

No to jeszcze raz przepraszam. I jeszcze więcej myśleć. I jeszcze mnie pisać.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: jarosj » 21 lis 2013, 21:58

Tyle, że na TT nadal nie ma edycji. Nawet tych 30 min.

No i korzystam na kopmnie by dodać - to zdanie wyżej wysłane przez Tapatalk.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: Aurelius » 21 lis 2013, 22:27

Kuba powiem szczerze, że nie wiem, co może być powodem braku edycji u Ciebie w aplikacji TT. Sprawdzałem u siebie w tej aplikacji, logując się z rezerwowego konta, na którym mam takie same uprawnienia , jak Ty (którego używam właśnie do tego rodzaju sprawdzeń) i taką opcję edycji posiadam. Spróbuj być może odinstalować apkę z telefonu i ponownie zainstalować lub wylogować się z forum kuratorzy i następnie zalogować.

Co do długości czasu niezbędnego do edycji swojego wpisu, to możemy pójść na jakiś kompromis. Nie wiem - 2 h (???) od napisania. Generalnie przesłanie jest takie, aby uniknąć sytuacji, gdzie ktoś robi wpis, a potem po jakimś czasie nagle go wykasowuje lub zmienia np. na trzykropek.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: jarosj » 21 lis 2013, 23:00

Jest ok. Tak ma być. Pozdro. Serdecznie.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości