Bardzo mi się podoba.

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: Ultima » 21 lis 2013, 23:12

kgb14 pisze:Możliwość modyfikacji wpisu przez 30mint to bardzo dobra opcja stosowana na kilku poważnych forach. Trzeba myśleć co się pisze .


Już wcześniej dyskutowaliśmy na temat nieograniczonej/ograniczonej możliwości edycji własnych postów przez zarejestrowanych użytkowników. Nieograniczona czasowo edycja wpisu powoduje, że można zmienić praktycznie całą treść wypowiedzi lub ją usunąć nawet po kilku miesiącach. Zdarzają się sytuacje, że zostaje założony temat na forum z konkretnym pytaniem, na które padają odpowiedzi. Po kilku tygodniach/miesiącach autor wątku kasuje pierwszy post, przez co cały temat najczęściej staje się nieczytelny. Powstaje pytanie, co zrobić z takim tematem.
Kolejny argument, który przemawia za ograniczeniem edycji, to możliwość zmiany treści wątku który nie jest aktywny od dawna na wypowiedź zupełnie różną od oryginału lub też niezgodną z regulaminem np. obraźliwą.
Z drugiej strony, to o czym piszesz Deck, też jest bardzo istotne tzn. aby była możliwość doprecyzowania, ,,postawienia kropki nad i''.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: jarosj » 21 lis 2013, 23:14

Aha i jeszcze nie wszędzie są łapki do podziękowania. Np morphine (czy jakoś tak) poleca książkę, a tam nie ma łapki. Szerze mówiąc, trochę trzeba jeszcze w skryptach pogmerać.

-- czw lis 2013 22:18 --

Ulitima, ale ty rozumiesz z czym to się wiąże? Nigdy, a napisałem tu parę postów, nie doprowadziłem do tego, żeby temat był nie zrozumiały. Ale też zdarzało mi się autoocenzurować niektóre swoje wypowiedzi. I to po dłuższym czasie. Teraz będzie inaczej. I na pewno lepiej. Mi się podoba.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: morphine » 21 lis 2013, 23:51

jarosj pisze:Aha i jeszcze nie wszędzie są łapki do podziękowania. Np morphine (czy jakoś tak) poleca książkę, a tam nie ma łapki. Szerze mówiąc, trochę trzeba jeszcze w skryptach pogmerać.
.

jarosj jak to k.... po tylu latach nie można zapamiętać mojego nicku (może nieco wprowadzającego w błąd, zamieszanie - i oto chodziło) :wink:
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: jarosj » 22 lis 2013, 0:04

Nic ci nie odpowiem, bo mógłby się potem tego wstydzić.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: Aurelius » 22 lis 2013, 0:14

Bo Morphine'owi została ta opcja celowo wyłączona. On jest UpLinker. On ma pracować i nie liczyć na podziękowania :-:
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: Ultima » 22 lis 2013, 0:15

jarosj pisze:Ulitima, ale ty rozumiesz z czym to się wiąże? Nigdy, a napisałem tu parę postów, nie doprowadziłem do tego, żeby temat był nie zrozumiały. Ale też zdarzało mi się autoocenzurować niektóre swoje wypowiedzi. I to po dłuższym czasie. Teraz będzie inaczej. I na pewno lepiej. Mi się podoba.

I tu masz rację.
Zawsze też można napisać dyskretny liścik do moda aby wprowadził poprawki :wink:
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: morphine » 22 lis 2013, 9:51

Aurelius pisze:Bo Morphine'owi została ta opcja celowo wyłączona. On jest UpLinker. On ma pracować i nie liczyć na podziękowania :-:

Dzięki Aurelius, przynajmniej wiem na czym stoję - żadnych złudzeń :wink:
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: jarosj » 22 lis 2013, 11:14

Wykaszanie konkurencji?
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: tulipanna555 » 22 lis 2013, 19:10

Ale mi się podoba! Kaaawał dobrej roboty tu odwaliliście Moi Drodzy. Dziękuję. Jest świeżo, nowocześnie. :-)
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: jarosj » 22 lis 2013, 21:51

A tak czystko hipotetycznie. Jakby użytkownik chciał teraz zlikwidować konto, to co się stanie z jego postami? Dawniej mógł je sobie sam wyczyścić, a teraz? Wszystko co trafia na forum, już na forum zostaje?
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: vedder » 22 lis 2013, 23:21

Jeżeli chodzi o mnie, to przyzwyczajam się do nowego wyglądu ;)
I DON'T TRUST NOBODY especially when they say somethin' good – Eddie Vedder
vedder
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 596
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:51
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: Aurelius » 22 lis 2013, 23:28

jarosj pisze:A tak czystko hipotetycznie. Jakby użytkownik chciał teraz zlikwidować konto, to co się stanie z jego postami? Dawniej mógł je sobie sam wyczyścić, a teraz? Wszystko co trafia na forum, już na forum zostaje?

Jest kilka opcji. Można usunąć konto użytkownika razem ze wszystkimi jego wpisami lub usunąć tylko jego konto, pozostawiając wpisy.

Przy okazji informuję, że Marek dodał nowy styl forum do wyboru w swoim profilu pod nazwą "probacja". Jak pisze Marek, jest to b.okrojona skórka ,tj. pozbawiona zbędnych bajerów o zupełnie innej strukturze, kolorystyce, funkcjonalności itp. czyli dużo "lżejsza" od tematu domyślnego. Nowy styl jest - rzekłbym dla konserwatystów - bardziej czytelny, prostszy do ogarnięcia, bez minichatu i ogólnie poważniejszy. Styl jest ukończony w 95 procentach.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek

Za ten post autor Aurelius otrzymał podziękowanie od
jarosj(22 lis 2013, 23:55)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: jarosj » 22 lis 2013, 23:34

Czyli nie mamy fb. To dobrze. Skórki dobra rzecz. Ale dla mnie to bez różnicy.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: Ultima » 24 lis 2013, 23:43

Aurelius pisze:Przy okazji informuję, że Marek dodał nowy styl forum do wyboru w swoim profilu pod nazwą "probacja". Jak pisze Marek, jest to b.okrojona skórka ,tj. pozbawiona zbędnych bajerów o zupełnie innej strukturze, kolorystyce, funkcjonalności itp. czyli dużo "lżejsza" od tematu domyślnego. Nowy styl jest - rzekłbym dla konserwatystów - bardziej czytelny, prostszy do ogarnięcia, bez minichatu i ogólnie poważniejszy. Styl jest ukończony w 95 procentach.


Styl "probacja" nieco trąci myszką, ja już za starym nie tęsknię. Wolę Nowe :mrgreen: .
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: Bardzo mi się podoba.

Postautor: jarosj » 24 lis 2013, 23:47

Ostatnio tylko tylko styl TT. I to mi się podoba.

Za ten post autor jarosj otrzymał podziękowanie od
lucinda(25 lis 2013, 10:05)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Poprzednia

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości