Funkcja: Styl forum.

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Funkcja: Styl forum.

Postautor: Aurelius » 01 gru 2011, 22:49

Uaktywniłem funkcję - Styl forum, co oznacza, że każdy z zarejestrowanych użytkowników może w swoim Profilu sam określić jeden z 3 dostępnych stylów Forum (chodzi o szatę graficzną). Dostępne style to: Classic (czyli ten, który był dotychczas zawsze i jest on stylem domyślnym), Probation oraz subSilver.
Aby dokonać zmiany stylu, należy przejść do swojego profilu i tam w opcji Styl Forum wybrać, ten który nam odpowiada.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kgb14 » 02 gru 2011, 0:02

Mi po dokonaniu tej zmiany automatycznie przeskoczyło na subsilver ---styl bardzo dziecinny ,mi zmiana stylu nie zajęła więcej jak 15 s. ale jek ktoś będzie miał problem to niech do mnie pisze - pomogę .
Bałem sie, ze to sie zrobił nagle styl domyślny ---- może jest i przyjazny dla oka ale jak wspomniałem mało poważny i dla tego właściwie zacząłem tu pisać :mrgreen: aby adminowi zwrócić uwagę .....szkoda , ze z tego co wiem mamy bardzo ubogi panel i możliwości ...bo taka ikonka do zmiany stylu co znajduje się właśnie u nas w profilu powinna być na stronie głównej forum - ale pewnie się nie da tego zrobić .

Acha polecam styl probation 8)
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Aurelius » 02 gru 2011, 0:13

Stylem domyślnym jest styl classic. Przeskoczyło Ci na subSilver, bo taki miałeś ustawiony w swoim profilu, lecz z uwagi na to, że ustawienia administracyjne forum ignorowały ustawienia użytkownika, to też automatycznie był wyświetlany system classic, jako domyślny.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kgb14 » 02 gru 2011, 0:17

No to pewnie innym tez tak przeskoczyło - się zdziwią jak wejdą na forum .
Aurelius - a nie można przy okazji dodać pod odpowiedzi - czyli obok albo z boku ,,uśmieszków'' ?
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Aurelius » 02 gru 2011, 0:21

Emotikony dostępne są w formie takiej, jak piszesz przy opcji pełnej odpowiedzi, a nie tzw. opcji odpowiedzi szybkiej. Myślę, że tak jest w porządku, aczkolwiek przyjrzę się takim możliwością.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kgb14 » 02 gru 2011, 0:25

Tylko nie ma opcji pelnej odpowiedzi - znaczy takiej ikony --trzeba edytować własny wpis po wysłaniu lub wpisywać kod ,,uśmieszka'' z pamięci . no chyba , ze tworzy się nowy temat . 8)

no i ostatnie --Aurelius ...nie żebym cię poganiał naciskał czy coś .....ale dobierz sobie jakiegoś pomocnika ....forum z jednym adminem - pomijając naszego prezesa ---to troszkę nawet niebezpiecznie .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Aurelius » 02 gru 2011, 0:40

Opcję pełnej odpowiedzi masz po kliknięciu w przycisk-ikonę: Odpowiedz, który znajduje się pod oknem szybkiej odpowiedzi i obok przycisku-ikony: Nowy temat

Poniżej skan okna Szybkiej odpowiedzi, a pod nim widoczne ikony-przyciski: Nowy temat i Odpowiedz.

Obrazek
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kgb14 » 02 gru 2011, 0:55

ale tępy jestem :crazy: - zawsze myślałem , ze to do niczego nie służy , nie korzystałem z tego - na innych forach wygląda to po prostu inaczej :-:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: Funkcja: Styl forum.

Postautor: Orange » 02 gru 2011, 10:56

Aurelius pisze:Uaktywniłem funkcję - Styl forum, co oznacza, że każdy z zarejestrowanych użytkowników może w swoim Profilu sam określić jeden z 3 dostępnych stylów Forum (chodzi o szatę graficzną). Dostępne style to: Classic (czyli ten, który był dotychczas zawsze i jest on stylem domyślnym), Probation oraz subSilver.
Aby dokonać zmiany stylu, należy przejść do swojego profilu i tam w opcji Styl Forum wybrać, ten który nam odpowiada.


Hohoho :D
Wchodzę tu po kilku dniach i... :shock: Taka zmiana. ja miałam domyślny profil ustawiony na Probation. Zaczęłam eksperymentować, zgodnie z "pobaw się możliwościami". Nawykowo ustawiłabym na Classic, ale... "zmień się tak dla odmiany" i wybrałam coś innego :D Teraz wytrzeszczam oczy jak karp :lol: żeby się odnaleźć. Fajna zabawa - polecam :lol:

P.S. Nie ma funkcji "usuń" ?
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: kgb14 » 02 gru 2011, 18:55

ale co usuń ?
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Orange » 02 gru 2011, 19:12

wsio jak leci :mrgreen:
Chodziło mi o posty - można cytować i edytować, a usuwać już nie.
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: kgb14 » 02 gru 2011, 19:30

całkowite usuniecie ma tylko mod/admin - zawsze tak jest . My możemy do chyba 30 min edytować ...
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Orange » 02 gru 2011, 20:24

Nie wiedziałam.
P.S. £adna ta "probacja" no nie 8)
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Aurelius » 02 gru 2011, 22:09

Użytkownik nie ma opcji usuwania swoich postów. Może je edytować bez ograniczeń czasowych (bodajże). Jak znajdę trochę czasu, to postaram się bardziej zapoznać z aplikacją phpBB na bazie której jest zbudowane nasze forum i ją ogarnąć. W perspektywie może uda się dodać cytowanie selektywne, raportowanie i ignorowanie. No ale zobaczymy. Nie są to na razie rzeczy niecierpiące zwłoki.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kgb14 » 03 gru 2011, 10:57

Aurelius pisze: W perspektywie może uda się dodać cytowanie selektywne, raportowanie i ignorowanie.

No trzymam za słowo ...dawno o tym pisałem ..... Tylko Grześ twierdził ,ze sie nie da bo zbyt stare forum i wymaga dodatkowego dorabiania aplikacji czy jakoś tak :?
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Następna

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości