Do wątku o "Uwadze" i TVN

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: aplik » 19 lut 2009, 21:52

Sztywne powiadasz kgb14 heehheh to są spodnie jak sie wraca do żony wieczorem późnym wiczorem:) po pracy..... VIP i ect. nie popieram....., iż takowymi posunięciami raczej odsunie się forumowiczów od rzeczowej dyskusji ( porady prawne to problem forum)proponuje społecznie aby kgb14 dokoptować do grona typu ADMIN czy MODerator......
aplik
 

Postautor: kgb14 » 19 lut 2009, 23:11

---------- 22:09 19.02.2009 ----------

aplik pisze:proponuje społecznie aby kgb14 dokoptować do grona typu ADMIN czy MODerator......


no rozumiem , ze to taki dowcip aby udowodnić , że forum nie jest sztywne :lol: :lol:

---------- 22:11 ----------

no i do Keseya jeszcze - może byś tak dodał przynajmniej opcję we wszystkich działach cytowania selektywnego :?:
No to już chyba można zrobić :?: i nie wywoła to burzy mózgów , że z tego powodu forum się zawali albo będzie zbyt nowoczesne :lol:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: kesey » 21 lut 2009, 23:54

Rozważałem już kiedyś temat wprowadzenia dodatkowych rang na forum i ostatecznie zaniechałem go, gdyż:

1. Stworzenie rang uznaniowych mogłoby wprowadzić dodatkowe nieporozumienia. Skoro arbitralnie musimy z Bartłomiejem podejmować decyzje odnośnie zakresu treści pojawiających się na forum i decydować, czy już złamały one zakreślone ramy zasad dopuszczalnych na forum, czy też nie, to osobiście niespecjalnie mam ochotę na wprowadzenie rzeczy, z których miałbym się później tłumaczyć, gdyż nie sposób usatysfakcjonować wszystkich.

2. Stworzenie rang nadawanych z automatu, też nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ o osobie wypowiadającego się użytkownika nie świadczy ilość postów, lecz ich jakość (co nie oznacza jednocześnie, iż te dwie rzeczy nie mogą iść ze sobą w parze).

3. Napotkałem też na trudność nazwania rang w sposób charakterystyczny dla tego akurat forum, bez zbędnego infantylizmu, albo nadmiernego nadęcia. Owszem, mógłbym na zasadzie kalki przenieść na forum rangi funkcjonujące na innych forach, lecz mam wątpliwości czy byłyby one w pełni przystające do jego specyfiki.

4. Rangi, Bartłomieja i mojej, nie traktuję w kategoriach, które sprawiałyby, ażeby nasza pozycja na tym forum była inna niż pozostałych użytkowników. Wydaje mi się, iż ważnym jest, ażeby każdy z użytkowników czuł się tak samo ważny, niezależnie od tego czy jest kuratorem zawodowym czy też nie, napisał 500 postów, czy tez nie napisał ich w ogóle. Brak rang i dodatkowych podziałów (z wyłączeniem forum zamkniętego, ale to już wynika z autonomicznej decyzji każdego z użytkowników, uwarunkowanej dbałością o zachowanie pełnej anonimowości), sprzyja właśnie takiej atmosferze. Ktoś musi wykonywać najbardziej elementarne czynności, zapewniające względnie płynne funkcjonowanie strony i forum- wypada na to, że my :wink:

Spróbuję na wolnym czasie popracować nad zmianami, umożliwiającymi cytowanie selektywne. Z pewnością nie będę mógł jednak poświęcić się temu, w przeciągu najbliższych dziesięciu dni.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: kgb14 » 21 lut 2009, 23:59

amen :|
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Bosman » 22 lut 2009, 12:45

kesey pisze:Rozważałem już kiedyś temat wprowadzenia dodatkowych rang na forum i ostatecznie zaniechałem go, gdyż:

1. Stworzenie rang uznaniowych mogłoby wprowadzić dodatkowe nieporozumienia. Skoro arbitralnie musimy z Bartłomiejem podejmować decyzje odnośnie zakresu treści pojawiających się na forum i decydować, czy już złamały one zakreślone ramy zasad dopuszczalnych na forum, czy też nie, to osobiście niespecjalnie mam ochotę na wprowadzenie rzeczy, z których miałbym się później tłumaczyć, gdyż nie sposób usatysfakcjonować wszystkich.

2. Stworzenie rang nadawanych z automatu, też nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ o osobie wypowiadającego się użytkownika nie świadczy ilość postów, lecz ich jakość (co nie oznacza jednocześnie, iż te dwie rzeczy nie mogą iść ze sobą w parze).

3. Napotkałem też na trudność nazwania rang w sposób charakterystyczny dla tego akurat forum, bez zbędnego infantylizmu, albo nadmiernego nadęcia. Owszem, mógłbym na zasadzie kalki przenieść na forum rangi funkcjonujące na innych forach, lecz mam wątpliwości czy byłyby one w pełni przystające do jego specyfiki.

4. Rangi, Bartłomieja i mojej, nie traktuję w kategoriach, które sprawiałyby, ażeby nasza pozycja na tym forum była inna niż pozostałych użytkowników. Wydaje mi się, iż ważnym jest, ażeby każdy z użytkowników czuł się tak samo ważny, niezależnie od tego czy jest kuratorem zawodowym czy też nie, napisał 500 postów, czy tez nie napisał ich w ogóle. Brak rang i dodatkowych podziałów (z wyłączeniem forum zamkniętego, ale to już wynika z autonomicznej decyzji każdego z użytkowników, uwarunkowanej dbałością o zachowanie pełnej anonimowości), sprzyja właśnie takiej atmosferze. Ktoś musi wykonywać najbardziej elementarne czynności, zapewniające względnie płynne funkcjonowanie strony i forum- wypada na to, że my :wink:

Spróbuję na wolnym czasie popracować nad zmianami, umożliwiającymi cytowanie selektywne. Z pewnością nie będę mógł jednak poświęcić się temu, w przeciągu najbliższych dziesięciu dni.


Grzesiek,
Twoja argumentacja do mnie przemawia- jest rzeczowa i profesjonalna.
Nie chcę w tym miejscu sypać mowami pochwalnymi - ale Twoje przekazy charakteryzują się zawodowstwem - krótko pisząc: właściwy człowiek na właściwym miejscu.
Pozdrawiam

ps. ostatnio myślałem sporo nad zainicjowaniem na Forum wątku, czy wątków z cyklu - Warsztat profesjonalisty, gdzie moglibyśmy razem (kto chce) rozwijąc swój tzw. warsztat zawodowy. Przede wszystkim interesuje mnie kwestia: jak komunikować się (w szczególności, jak pisać) efektywnie, skutecznie, adekwatnie, asertywnie, po prostu profesjonalnie - zajmę się tym w najbliższym czasie.
Zachęcam tych, którzy chcieliby się przyłączyć do tego przedsięwzięcia.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Barbara » 22 lut 2009, 17:48

Popieram pomysł Sławka
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Kobra » 22 lut 2009, 18:04

W 100% zgadzam się ze stanowiskiem naszego Admina Keseya :)
Uważam ponadto, iż nasze forym nie jest sztywne tak jak określił to kgb14, jest to forum zawodowe a nie rozrywkowe :wink:

Sławku Kacicki, myśle, że MY mamy już tą wiedzę i ją wykorzystujemy.
Serdecznie pozdrawiam :D , ale oczywiście otwarta jestem na wszelkiego rodzaju doskonalenia swoich umiejętności :wink:
Kobra
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 226
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kgb14 » 22 lut 2009, 18:49

forum zawodowe ok. ale może być bardziej kolorowe -- eee co ja tam wiem ...
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Nabi » 23 lut 2009, 10:53

Słusznie kgb14 "co Ty tam wiesz", przecież jak pisze kobra - "oni już tą (ja bym napisał tę - ale nie śmiem) wiedzę mają" :lol: :wink:
Nabi
 

Postautor: kgb14 » 23 lut 2009, 19:34

no właśnie na tym forum chyba jest podział na ,,zamkniętych'' i otwartych oraz na tych co wiedzą że jeszcze mało wiedzą (ja ) oraz na tych co wszystko wiedzą :lol: :lol:
podzieliłbym jeszcze na tych co maja swoje zdanie i na tych co maja mniej swojego zdania .... i mogę jeszcze tak trochę podziałów wymyślić ..... ale po co ?


Właściwie na miejscu moda czy admina topic bym już zamknął bo o czym on jest ? pomysły upadły , większość wszystko wie ... mniejszość się nie liczy ...

Na razie nie widzę powodów, żeby zamykać temat, ale dziękuję za sugestię ;) Bartłomiej
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: agawe » 23 lut 2009, 20:02

kgb14, to, że Twoja propozycja nie znalazła poparcia u kuratorów nie oznacza, ze nie mają oni swego zdania. To jest własnie ich zdanie w tej dyskusji.
Niestety tak już jest w demokracji, że większość decyduje, choć nie zawsze jest to zgodne z naszymi osobistymi oczekiwaniami....
Nabi, ta Twoja nieśmiałość... :wink:
Pozdrawiam serdecznie "opozycję" :wink:
agawe
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:21
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Bosman » 23 lut 2009, 20:35

---------- 19:31 23.02.2009 ----------

kgb14 pisze:no właśnie na tym forum chyba jest podział na ,,zamkniętych'' i otwartych oraz na tych co wiedzą że jeszcze mało wiedzą (ja ) oraz na tych co wszystko wiedzą :lol: :lol:
podzieliłbym jeszcze na tych co maja swoje zdanie i na tych co maja mniej swojego zdania .... i mogę jeszcze tak trochę podziałów wymyślić ..... ale po co ?


Zawsze można się przypisać do jakiejś grupy (używając do tego np. podpisu) lub zostać przypisanym.
Ja osobiście wolę bardziej doszukiwać się tego co Nas łaczy, niż tego co dzieli.
A, że różnice są i zdania to też dobrze.

---------- 19:35 ----------

kgb14 pisze:Właściwie na miejscu moda czy admina topic bym już zamknął bo o czym on jest ? pomysły upadły , większość wszystko wie ... mniejszość się nie liczy ...


Kgb 14,
A to czemu. Sytuację na Forum ująłeś chyba jednak zbyt jednowymiarowo, radykalnie i pesymistycznie.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Nabi » 23 lut 2009, 23:01

Widzisz agawe rzecz w tym, że forum nie tylko jest niedemokratyczne, ale tak totalitarne, że Korea Północna mogłaby się uczyć.
A co do pozdrowienia dla opozycji to trudno nie być onieśmielonym przez wszystkowiedzących i jedynie słusznych, szczególnie jeśli jest się już w 1/3 banitą :lol: (na szczęście banicja na forum nie oznacza kilku gramów ołowiu w tył głowy, ani obozu reedukacyjnego - choć kiedyś o czymś takim już ktoś na tym forum wspominał - o reedukacji oczywiście nie o ołowiu :wink: - :P i to całkiem poważnie :lol: )
Nabi
 

Postautor: raskolnikow » 25 lut 2009, 0:59

Ja już mam status VIP'a widzicie jakie to proste? A teraz z racji VIPa zostaję wyrocznią forum:)
raskolnikow
 

Postautor: Kobra » 25 lut 2009, 18:36

raskolnikow chyba poszedłeś na skróty :wink: :lol:
kgb 14 postaraj się nie brać tego co napisałam do siebie, oprócz skrajności są jeszcze różne odcienie szarości, innych fajnych kolorów też pozdrawiam :)
Kobra
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 226
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości