Administracja forum

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: eipiem » 18 sty 2009, 9:44

O, Pan kurator tak rzadko sie wypowiada na forum,ze nie wiedziałem,że piastuje Pan urzad admina :)
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 14:04 przez eipiem, łącznie zmieniany 1 raz
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: kgb14 » 18 sty 2009, 10:40

No ja powiem tak jak eipiem , że jestem w szoku :shock: , też nie wiedziałem że mamy tak zacnego admina :D , żeby tak częściej bywał na forum ....
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: jurek » 21 sty 2009, 2:53

A.Martuszewicz pisze:...uczestniczyła reprezentacja Krajowej Rady Kuratorów w składzie Anna Korpanty,Tadeusz Jedynak,Andrzej Martuszewicz...


a ja mam pytanie do Pana Przewodniczącego czy wymienione obok Pana osoby są delegatami do KRK ??? ot taka moja niezdrowa ciekawość.
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: eipiem » 21 sty 2009, 18:40

Oh Jurku,
wiesz ,ze ciekawość jest niezdrowa.Ja za to mam niezdrowy stosunek do liczb (w tym statystyk).Pan Przewodniczący obdarzył nas 4 postami w historii forum- ostatni znalazł sie w tym watku i wzbudził niezdrowe zainteresowanie bo okazało sie,ze mamy 3 administratorów,a nie 2 jak nam sie dotąd zdawało,a poprzedni był w roku 2006.Statystycznie rzecz ujmując masz małe szanse na odpowiedz w najblizszej przyszłosci,ale oby mi sie pomyliło w obliczeniach.
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: kgb14 » 21 sty 2009, 18:53

eipiem spokojnie 2 lata minął jak z bata strzelił :lol: i doczekamy się odpowiedzi , wyjaśnień , komentarzy ...... :-:
:rozpacz:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: jurek » 21 sty 2009, 22:18

---------- 18:41 21.01.2009 ----------

Mam nadzieje że uzyskamy odpowiedz od znanych nam dwóch administratorów jak to się stało z tym trzecim administratorem – do czego ma w takim razie wgląd ? czemu miało to służyć ? i kto było pomysłodawcą aby osobę wypowiadającą się na forum 4 razy zrobić adminem i w jakim celu ???

---------- 21:18 ----------

jurek pisze:Mam nadzieje że uzyskamy odpowiedz od znanych nam dwóch administratorów jak to się stało z tym trzecim administratorem ? – do czego ma w takim razie wgląd ? czemu miało to służyć ? i kto był pomysłodawcą aby osobę wypowiadającą się na forum 4 razy zrobić adminem i w jakim celu ???
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: BartK » 21 sty 2009, 23:13

eipiem pisze: mamy 3 administratorów


jurek pisze:Mam nadzieje że uzyskamy odpowiedz od znanych nam dwóch administratorów jak to się stało z tym trzecim administratorem


Małe sprostowanie: ja nie jestem administratorem, a moderatorem. Różnica wyraża się w uprawnieniach, szczególnie jeśli chodzi o forum. Poza tym nigdzie nie zostało wspomniane, iż administrator musi być aktywny na forum dyskusyjnym, które jak wiadomo jest tylko częścią strony internetowej. Z reguły właśnie po to są powoływani moderatorzy.

Poza tym powyższe posty wydzieliłem do nowego wątku.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: jurek » 21 sty 2009, 23:58

Bartłomiej :!: :!: :!: wydzieliłeś do nowego wątku i wypowiedzi nijak tu nie pasują (tracą swoje sedno) osobiście wnioskuję o powrót do dawnego tematu ja w tym temacie nie zamieszczałem swoich postów :!: :!: :!: . To co zrobiłeś wzbudza moje coraz większe wątpliwości co do funkcjonowania forum, tego kto ma wgląd do informacji na nasz temat i w jakim celu :!: :!: :!: .
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kgb14 » 22 sty 2009, 0:16

Małe sprostowanie: ja nie jestem administratorem, a moderatorem. Różnica wyraża się w uprawnieniach, szczególnie jeśli chodzi o forum.

tak to prawda
Poza tym nigdzie nie zostało wspomniane, iż administrator musi być aktywny na forum dyskusyjnym,

To po co jest :?: skoro ani forum nie przedstawia rewelacyjnej szaty graficznej , ani nie można go zbytnio zmodyfikować , nie wspominając o tym , że np. ostatnio mówiłem o pomyśle wymiany banerkami z forum sędziów i..... cisza :?:
A moze po to aby sprawdzać jakie są np. nastroje wśród kuratorów i o czym sie mówi :twisted: :?:

które jak wiadomo jest tylko częścią strony internetowej.

a co to ma do rzeczy :?:

[/quote]
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: jurek » 22 sty 2009, 0:33

Skoro od naszych adminów nie możemy uzyskać informacji to może Kolega kgb 14 wyjaśni nam jakie uprawnienia ma admin i do czego ma wgląd ??? (znasz się chyba z nas najbardziej na tych rzeczach)
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kgb14 » 22 sty 2009, 1:04

Jest pewien podział - ktoś na forum i teraz nie wiem kto ma ,,pełnię'' władzy - dostęp do bazy danych . Admin na forum może dosłownie wszystko zrobić z każdym userem , każdym tematem z każdym postem . Admin ma możliwości wszelkich zmian graficznych forum , działów , kolorów i co sobie tylko wymyślimy , łącznie z możliwością sprawdzenia IP komputera - możliwości administratora ograniczają tylko możliwości techniczne danego skryptu .

2 administrator ( często zwany jr. administratorem ) może mniej - nie ma dostępu do pełnej bazy danych , nie może też decydować np. właśnie o wymianie np banerkami ponieważ nie jest to jego forum a tego pierwszego - wymaga to tez czasem dostępu do bazy danych .

Zależnie jeszcze od tego na jakim serwerze umieszczona jest strona czy też forum to główny admin moze mieć dostęp do tego serwera a jr. admin , admin pomocniczy czy 2 admin takiego dostępu nie ma .

Natomiast moderator zwany często jest ( Bartłomiej bez obrazy - sam jestem modem a jr. adminem na innym jeszcze forum niż mam w podpisie ) wołem roboczym . To on głównie pilnuje porządku na forum - on z definicji powinien mieć wiece czasu który może poświecić dla forum. Nie ma on możliwości ingerencji w panel administracyjny i nie może właściwie o niczym decydować , natomiast wszelkie uwagi moderatorów są cenne z uwagi ,ze oni wiedzą najwięcej o danym forum . Co trzeba zrobić , poprawić gdzie ewentualnie jest błąd na stronie . Moderator ma uprawnienia ( admin oczywiście też ) do przesuwania postów , usuwania postów , łączenia tematów , dzielenia tematów , blokowania tematów . Tam gdzie moderatorów jest kilku często jest podział , ze np dany mod odpowiada za kilka działów , a inny za następne kilka . Od wielkości forum zależy przeważnie ilość modów . U nas przypuszczam , że Bartłomiej ma uprawnienia tego typu we wszystkich działach .

Wszyscy powyżsi mogą dawać ostrzeżenia ( warny) w różnej o różnej wartości . Dodatkowo administrator może założyć BAN na IP komputera - czego mod nie może . Mod zasadniczo przeważnie nie może też sprawdzać IP komputera danego usera .

Każdy administrator widzi adres meilowy usera - mod nie .

Nie wiem czy o takie informacje jurku Ci chodziło - jeśli chcesz o coś zapytać to pytaj bo nie wiem co jeszcze napisać .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: kesey » 22 sty 2009, 1:52

Kgb mnie już wyręczył i w zasadzie wyjaśnił Ci Jurku większość kwestii.

Jeżeli chodzi o Andrzeja Martuszewicza, to:

1. Jest on adminem honorowym (coś w rodzaju doktora honoris causa) i tak też tą rangę realizuje- technicznie nie ingeruje w forum (także w zakresie zamieszczanych na nim wypowiedzi).

2. Przewodniczącemu KSZKS niejako ranga ta należy się z urzędu (forum i strona funkcjonują pod szyldem KSZKS).

3. Posiadał tę rangę od samego początku- stan ten przejąłem po moim poprzedniku Marku Z.

Dodam tylko, że na forum KSZKS Mod także ma możliwość sprawdzenia IP i widzi adres e-mail użytkownika. Bany są zarezerwowane wyłącznie dla admina.

I to chyba wszystko. Pozdrawiam.

---------------2009.01.22, 0:56------------------

Dopiero o tej porze wszedłem w net, stąd wcześniejszy brak oczewu na posty użytkowników. Temat wymiany banerów z forum sędziów jeszcze trawię.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: kgb14 » 22 sty 2009, 18:06

kesey pisze:
Jeżeli chodzi o Andrzeja Martuszewicza, to:

1. Jest on adminem honorowym (coś w rodzaju doktora honoris causa) i tak też tą rangę realizuje- technicznie nie ingeruje w forum (także w zakresie zamieszczanych na nim wypowiedzi).



Kesey opanuj w spokoju panel administracyjny :wink:
Od tego co napisałeś jest specjalna ranga na forum - zwie się ona VIP - do wyboru jest jeszcze np. przyjaciel forum itp.

Jeśli jest tak jak mówisz to to , ze tamten administrator nie ingeruje w działalność forum to kwestia tylko umowna - jednak jako administrator ma możliwość widzenia wszystkiego - czego jednak Vip np . nie posiada .

Zdjąć z funkcji admina pomocniczego , 2 admina może zdjąć tylko admin główny - mam nadzieję , ze Ty jesteś adminem głównym i w razie czego masz taką możliwość .

Co do wymiany banerkami - może zrobisz ankietę - będzie demokracja - udział w ankiecie będą mogli jednak wziąć tylko ,,zamknięci'' - co chyba jest jasne .

No i jeszcze jedno - a my w ogóle mamy banerek ? taki który można by pobrać i wkleić sobie pod kreskę ?? ( wiesz chyba o czym mówię ) .
Jeśli nie to może ktoś by taki zrobił - ja niestety nie potrafię . Chętnie bym sobie wkleił na inne fora do podpisu . [/quote]
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: kesey » 23 sty 2009, 1:53

Jest o ile ją stworzę a na razie jej nie ma. Nie widzę również powodu, dla którego miałbym zmieniać stan rzeczy istniejący od początku i degradować admina, który nota bene jest przewodniczącym organizacji, która tą stronę powołała do życia (podobnie jak funkcjonujące w jej ramach forum) i finansuje ją. To jakiś problem?

Mówiąc, że trawię wymianę banerków miałem na myśli właśnie to, iż sam nie potrafię go stworzyć i musiałbym skorzystać z pomocy bardziej "bywałych" ode mnie- nigdy nie ukrywałem, iż jestem adminem awaryjnym.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: BartK » 23 sty 2009, 9:56

kgb14 pisze:
które jak wiadomo jest tylko częścią strony internetowej.

a co to ma do rzeczy :?:
[/quote]

Otóż dużo, ponieważ nie tylko na forum dyskusyjnym przejawia się aktywność administratora, jest także strona główna, gdzie ukazują się różne publikacje. Kesey tutaj praktycznie wszystkim się zajmuje, jednak często prowadzi konsultacje w z drugim adminem, który wiadomo kim jest poza światem wirtualnym.

Natomiast jeśli chodzi o banery, to w sieci można znaleźć darmowe programy do ich tworzenia, bardzo łatwe w obsłudze.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Następna

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość