Empatia, etyka i co z tego wynika?

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: ksb » 15 maja 2008, 23:19

Nie odbieram wypowiedzi Jurka jako krzyku. Jest kategoryczna, ale zgadzam się z jej treścią.
Chciałabym jednak odpowiedziec na 3 pytanie Jurka: moim zdaniem korzystanie z wolności słowa nie daje nikomu prawa do obrażania innych.
"Niech przewodzi nie siła, lecz słusznośc" - to motto Uniwersytetu Jagiellońskiego i nie podoba mi się jako podsumowanie tego rodzaju wypowiedzi. Inaczej je widocznie rozumiem, ale ... będę życ!
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jurek » 16 maja 2008, 0:33

No to ubawiłem się po pachy :lol: :lol: :lol: , nigdy nie pomyślał bym, że mottem życiowym dla Nabiego jest - Sapere aude! Plus ratio quam vis :shock: :shock: :shock: czyli podpis pod jego postami (przypominam, że w zakładce - profil nie nazywa się to motto tylko podpis). No ale cóż ludzie mają czasami wybujałą fantazje.

Nigdy nie pomyślał bym również, że akcentowanie pewnych słów czy też zdań poprzez wykrzyknik, pisownie dużą literą, podkreślenie czy wytłuszczenie tekstu może być spostrzegane na forum jako krzyk, narzucanie komuś swojego zdania, przekrzykiwanie kogoś, braku kultury, agresją czy brakiem zdolności do empatii. No cóż dla mnie jest ważniejsza treść wypowiedzi. Widzę jednak, że jestem w mniejszości rozumiejąc tak a nie inaczej wypowiedz Nabiego i przedstawiając ją w aspekcie etyki kuratora sadowego. Możliwe więc, że jestem jednak z innej bajki może nie czas ten i nie to miejsce.
Pozdrawiam wszystkich już bez wykrzyknika.
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kgb14 » 16 maja 2008, 8:42

Jurku napisałem to nie bez powodu .
to jest fragment jednego z regulaminu forów na którym jestem :

Nie pisz wielkimi literami. Oznacza to, że krzyczysz. Nie nadużywaj także wykrzykników lub innych znaków specjalych. Jeśli chcesz wyróżnić jakieś słowo lub zdanie w Twoim poście, możesz użyć znaków * lub _ albo formatowania tekstu za pomocą BBcode. ( http://www.cb-forum.pl/ )

Więc uwierz , że pisanie wielkimi literami i nadmierna ilość wykrzykników może być odbierana jako krzyk .

Pozdrawiam .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Nabi » 16 maja 2008, 12:11

do bea - chwila refeleksi sprawiła, że uzanałem Twoje zasługi jako porównywalne z jurkowymi :wink: stąd propozycja tego wyróżnienia równiez dla Ciebie.

do wypowiedzi jurka - no cóż - nie każdy na forum musi znac netykiete, tak jak nie kazdy w realu musi byc dobrze wychowany i nie kazdy musi odróżnaiac osądzanie i nadinterpretację od dyskusji.

Miło mi że sprawiłem tyle radości jurkowi - skoro jak pisze, że ubawił sie po pachy, aczkolwiek jakoś mi sie dziwnie skojrzyło powiedzonko kogo to poznajemy po smiechu jego czy cos w tym rodzaju :wink:
Nabi
 

Postautor: BartK » 16 maja 2008, 12:41

Nabi pisze:Miło mi że sprawiłem tyle radości jurkowi


Ja chyba miałem więcej radości jak zerknąłem Nabi w Twój adres mailowy: Nabuchodonozor_II@....................... :lol: i sprawdziłem kim był ten Nabuchodonozor II :) Dla bliżej zainteresowanych link tutaj
Szczególnie mnie zainteresował fakt, iż cierpiał on na likantropię czyli inaczej wilkołactwo :D
Ostatnio zmieniony 16 maja 2008, 21:01 przez BartK, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: ksb » 16 maja 2008, 12:57

Czy ja dobrze rozumiem Kgb: uporczywe pisanie przez Nabiego "jurek" ( małą literą) oznacza, że na niego nie krzyczy?
To ja wolę, żebyście na mnie krzyczeli!
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: kgb14 » 16 maja 2008, 14:24

ksb , a tego to ja już nie wiem , nie znam takiej interpretacji , może to tylko zapomnienie a może nie ....

Natomiast w mojej ocenie oraz użytkowników innych forów , pisanie literami drukowanymi oraz nadmierna ilość !!!!! jest uważana za nie kulturalne zachowanie .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: ksb » 16 maja 2008, 19:50

Dla mnie nie jest to istotne. Ważna jest treśc i to, by nikogo nie obrażano, a nie to, czy litery są drukowane, tłuste, czy jakiekolwiek inne.
Etykieta, ale w treści a nie w "obrazie" ( od: obraz) tekstu.
A swoją drogą, to po lekturze odsyłacza umieszczonego przez Bartłomieja i pobieżnym przypomnieniu postów Nabiego uznałam, że dobrze dobrał Nabuchodonozora II do propagowanych poglądów, zarówno w treści jak i w formie. Podoba mi się ( nie treści i ich forma, ale dobór).
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Nabi » 16 maja 2008, 19:51

No cóż Bartłomiej, czy podawanie na forum - publicznie - mojego adresu mailowego nie jest naduzyciem uprawnień?
Mam nadzieję,że nie zrobisz tego w przypadku ID - ostrzegam, że to będzie naruszenie prawa, a chyba kuratorowi nie wypadałoby byc sciganym z kk.
Nabi
 

Postautor: kgb14 » 16 maja 2008, 20:33

Nie wiem czy to co zrobiłeś Bartłomiej jest nadużyciem uprawnień ( w świetle regulaminu forum i etyki ) w stosunku do Nabi , ponieważ podał on , że można kontaktować sie z nim przez e-mail . Ale mam prośbe : ja nie podalem , że można sie ze mną kontaktować przez e-mail tylko przez PW - jeśli podasz kiedykolwiek mój e-mail a tam akurat jest moje imię i nazwisko nie tak jak u nabi to z pewnością będzie to przegięcie i nie wiem jak sie skończy :-(
Bartłomiej bardzo zaskoczyłeś mnie tym co zrobiłeś , naprawdę nie spodziewałem się :-(

Nawet jeśli miałeś ochotę wyrazić swoje myśli , lub wspomnieć co Nabi ma w swoim adresie e-meilowym to mogłeś nie podawać całego adresu .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: BartK » 16 maja 2008, 20:43

Nabi pisze:No cóż Bartłomiej, czy podawanie na forum - publicznie - mojego adresu mailowego nie jest naduzyciem uprawnień?
Mam nadzieję,że nie zrobisz tego w przypadku ID - ostrzegam, że to będzie naruszenie prawa, a chyba kuratorowi nie wypadałoby byc sciganym z kk.


Twój adres e-mail jest widoczny dla wszystkich użytkowników forum, sprawdziłem to już wcześniej. Więc żadną tajemnicą nie jest, a już na pewno nie można jego ujawnienia kwalifikować jako nadużycie uprawnień. Ostrzeżenia pod moim adres były niepotrzebne, dokładnie wiem co mogę, a czego nie mogę publicznie podawać. Nie wiem zresztą skąd ta złość... e-mail jak każdy inny :) Nawiasem mówiąc w ustawieniach można ukryć swój adres e-mail.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: BartK » 16 maja 2008, 21:00

kgb14 pisze:Nie wiem czy to co zrobiłeś Bartłomiej jest nadużyciem uprawnień ( w świetle regulaminu forum i etyki ) w stosunku do Nabi , ponieważ podał on , że można kontaktować sie z nim przez e-mail . Ale mam prośbe : ja nie podalem , że można sie ze mną kontaktować przez e-mail tylko przez PW - jeśli podasz kiedykolwiek mój e-mail a tam akurat jest moje imię i nazwisko nie tak jak u nabi to z pewnością będzie to przegięcie i nie wiem jak sie skończy :-(
Bartłomiej bardzo zaskoczyłeś mnie tym co zrobiłeś , naprawdę nie spodziewałem się :-(

Nawet jeśli miałeś ochotę wyrazić swoje myśli , lub wspomnieć co Nabi ma w swoim adresie e-meilowym to mogłeś nie podawać całego adresu .


Nie wiem w czym problem... e-mail Nabi'ego był widoczny dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników! Chyba kgb14 pomyliłeś trochę fakty. Natomiast obawy, iż podam publicznie Twój ukryty e-mail to już lekka przesada. Nie wiem dlaczego nie miałem podawać całego adresu, skoro jest widoczny. Jednak zaraz pozostawie tylko jego pierwszą część.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: ksb » 16 maja 2008, 21:10

Widzę, że na forum roztrząsane są coraz poważniejsze problemy: a to literki nie takie, a to wykrzykników zbyt wiele, a to troska o anonimowośc...
Chyba jesteśmy przepracowani.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: kgb14 » 16 maja 2008, 22:01

Bartłomiej , przecież napisałem , że nie wiem czy to jest nadużycie , wiem , że Nabi ma podany e-mail .
Wiem , że ja mam ukryty , niez znam się za bardzo na kompach :-( ale jako mod , możliwe , że masz jakieś dojścia do mojego e-meila którego nie życzę sobie ujawniać .
Tylko o to mi chodzi .

Ale mimo wszystko uwazam , że nie potrzebnie na forum podałeś adres Nabiego - jeśli to nawet nie przekroczenie uprawnień ,czy regulaminu , czy etkyki to jednak przekroczenie granic dobrego smaku ( ale to moja ocena i nie trzeba sie z nia zgadzać ) .

Pozdrawiam .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: kesey » 17 maja 2008, 2:31

Odnoszę wrażenie, że poziom dyskusji coraz bardziej zbliża się do poziomu żenującego i z dyskusją zaczyna mieć coraz mniej wspólnego a przypominać zaczyna jarmarczną pyskówkę. Dlatego korzystając z przysługujących mi uprawnień postanowiłem wydzielić ją do odrębnego wątku, któremu nadałem nowy tytuł (można go potraktować jako moją wypowiedź w tym temacie).

To o czym pisze Kgb w kontekście Netykiety i używania ciągów liter pisanych z wciśniętym kapsem, oraz dużej ilości wykrzykników, bądź emotikonów, jest prawdą. Domniemywam, iż pojęcie Netykiety nie dla wszystkich Użytkowników jest w pełni klarowne, stąd dla czujących potrzebę poszerzenia wiedzy wrzucam link, w którym określono podstawowe zasady Netykiety.

Długo myślałem nad wypowiedzią Nabiego i jej interpretacją, dokonaną przez Jurka a wskazującą, że narusza ona zasady określone Kodeksem etyki kuratora. W tym zakresie mogłem zdać się tylko na względnie zobiektywizowane i arbitralne stanowisko admina. Na pewno niebezpiecznie wkracza w granice zakreślone Kodeksem, ale nie jestem przekonany czy je łamie. Niezależnie od tego wielu Użytkowników jest najmniej przykra i daleka od przyzwoitości.

Wszytskich Użytkowników przepraszam za mój post w wątku "Funkcjonowanie forum", ktory najprawdopodobniej skłonił Nabiego do reakcji, w konsekwencji której napisał on tak kontrowersyjny post. Moja wypowiedź miała być w zamyśle żartobliwa a została chyba odczytana jako złośliwa i okazała się zarzewiem konfliktu.

Mod i admin mają możliwość wglądu w adres email każdego z Użytkowników, jednakże pragnę wszystkich uspokoić- z pewnością nie ujawniają danych, które nie są dostępne dla pozostałych Użytkowników bądź Gości forum.

Pozdrawiam.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość