Jakie jest forum?

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Nabi » 14 sty 2008, 13:25

A ja mam wrażenie, że wraca "poprawnościowość', poglądy "dozwolone" - bo " jedynie słuszne" i "niedozwolone" - bo "niepoprawne"
I uważam, że taki powrót to jest prawdziwy obciach dla naszego całego - niestety - środowiska. :evil: Bo jedna plama brudzi wszystkich.[/url]
Nabi
 

Postautor: Zet » 14 sty 2008, 20:57

Nabi
Nie zgodzę sie z tobą całkowicie! Krytyka tego wątku dotyczy głównie formy wypowiedzi. Tutaj nawet trudno krytykować jest treść- bo jej nie ma. Zamiast krótkiego, jasnego opisu " wydarzyła sie w sadzie X następująca historia..." jest chaotyczny dialog kolegów z zespołu , którzy potraktowali forum jak prywatny folwark do publicznego czynienia sobie wzajemnych zarzutów.
Prawdę powiedziawszy to ja już się tutaj pogubiłam i nie mam ochoty doszukiwać sie między wierszami kto tu jest czarnym charakterem, kto stosuje nepotyzm i komu to na rękę a komu nie w smak, kto ma postępowanie dyscyplinarne i kogo to cieszy ...itd. Jeden wielki informacyjny bałagan.
Kolejny raz podziwiam Bartłomieja i keseya za ich stalowe nerwy i cierpliwość. Ja formą tej dyskusji jestem zwyczajnie zniesmaczona. A posądzanie administratorów o jakieś niecne praktyki cenzorskie to juz spora przesada.Może łaskawie zauważysz fakt,że to forumowicze kilkakrotnie zwracali uwagę,że wątek ten przekracza granicę przyzwoitego dialogu.
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: Nabi » 14 sty 2008, 22:00

Jaasne, jak forumowicze zwracają uwagę (zwłaszcza ci poprawni i prawomyślni w sprawie jedynie słusznej) to tak jest!! i basta!!! :lol:

A ja jestem wolny, bardzo cenię wolność, w tym wolność słowa gwarantowaną w konstytucji. Jestem i będę niepoprawny, i nietolerancyjny bo jestem człowiekiem wolnym, a to jest mój wolny wybór.
Kiedyś już cytowalem opinię, że forum jest jak ściana publicznej toalety, gdzie każdy może nabazgrać co chce, ale to nie znaczy, że każdy korzystający musi to czytać i tym bardziej rozważać :lol: .
Groteskowo zaczyna się robić gdy ktoś chce cenzurować te bazgroły (okresleniem "bazgroły" nie odnoszę się do żadnego konkretnego postu lecz cech każdego ogólnodostępnego forum).
Brzydzę się poprawnością polityczną, brzydzę się propagandą tolerncji absolutnej itp nowomowami.
A w odniesieniu do wypowiedzi, które zet przywołuje i u samego marksvBIS brakuje mi tylko "odcięcia się" , a przez tego ostatniego złożenia samokrytyki.

Podziwiać każdy może dowolnie wybrany obiekt :P - jako miłośnik wolności - zet też tego prawa nie odmawiam :wink:

Na koniec zwrócę uwagę, że jak do tej pory nie napisałem żadnej krytyki pod adresem adminów, ani tym bardziej nie zarzuciłem im cenzury co czyniłem pod adresem poprzedniego admina - warto ten fakt zauważyć :wink:
Ponadto zdecydownie podobało mi się postępowanie jakie było podjęte w związku z postami hoodego. Liczę, że ten styl zostanie przez adminów utrzymany, a w przypadku marksvBIS można odnieść wrażenie, że jednak może być inaczej niż mi się wydawało - stąd uznałem za stosowne zabrać głos.
Nabi
 

Jakie jest forum?

Postautor: kesey » 15 sty 2008, 1:21

Ponieważ w niektórych wątkach pojawiają się dyskusje o zasadach na forum i sposobie postępowania w niektórych sytuacjach zakładam ten wątek, aby w nim toczyły się takie właśnie dyskusje a kwestie zasadnicze nie były "zaciemniane" przez tematy poboczne.
Przy okazji moderatorzy będą mieli możliwość spojrzenia z innej perspektywy na własne posunięcia.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Sara » 19 lut 2008, 22:26

"Równo! Sztywno! I posłusznie! A do tego bez wahania! Dyscyplina, dyscyplina ! To podstawa wychowania ! " ( Akademia p.Kleksa) Plus preferowane " krótko i na temat " ( to raczej zakres: "pytanie-odpowiedź" do czego mamy encyklopedie,słowniki, kodeksy, bo krócej i bardziej na temat już chyba nie można) - widzę forum , acz NIE dyskusyjne.
Może ja nie nadążam, może poema mnie wypaczyła,może pochodzę z Marsa, a może to i to i jeszcze inne, co sprawiło, że pokora wobec " jedynie słusznych i prawidłowych" poglądów, racji, opinii, krytyk, ocen .... była i jest mi obca. I pewnie nie tylko mnie. Nabi-przyjmij proszę moje- iż! ¯eby nie było ;" nie, bo nie", " tak, bo tak" - propozycja moja ( acz nieśmiała bardzo) do rozważenia adminom - to stworzenie wątku/tematu gdzie możemy karmić trolle, ale i tu bez chamstwa i wycieczek osobistych.Kontrowersje i emocje tematyczne a nie personalne !
Tytuł - np. "Kłótnie i Swary/Spory" w skrócie " KISS My..." odczytywane "a pocałuj mnie ...gdzieś" i używane, w braku argumentów na zarzut ,że moje imię jest be , a kolor skarpetek mało trendi, czy bez argumentów na np. "co z ciebie za kurator,jeśli tego nie rozumiesz palancie" - nadawca w odpowiedzi przeczyta : " Kiss me (my)" - domyśli się ,że w czółko i ...uśmiech zakwitnie na jego licu, zamiast ... no właśnie!
Koniec przerwy!- urażonych przepraszam i acz mało pokornie ,ale serdecznie pozdrawiam !
Sara
 
Posty: 72
Rejestracja: 25 lis 2007, 20:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 19 lut 2008, 22:36

Sara :) :) :)
Bardzo fajny tekst z jednym wyjatkiem - czemu mamy pokarmić Trole ??
Pokarmmy Rekiny !! :) :) :) :)

ps. to post tak na rozładowanie emocji :)

Pozdrawiam - też niepokorny :)
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: ksb » 19 lut 2008, 23:04

" Nie spiera się ( od: SPÓR), kto nic nie robi...
Spierajmy się, bo to jedyny sposób, by czegoś nauczyć się od innych.
Na tego rodzaju forum nie może być mowy o "poprawności politycznej".
Gdyby tak było, forum już dawno byłoby martwe.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Sara » 21 lut 2008, 23:55

Witaj Kgb14. Odebrałeś to moje jako tekst ,w dodatku fajny?! Ranyści ! Po co mi to było ? - Bo Trolle są nieprzyjazne ludziom, więc nawrzucajmy im, zamiast sobie. A rekinom to za co? Za zniewalająco błękitny uśmiech?
Fajnie pozdrawiam !
Sara
 
Posty: 72
Rejestracja: 25 lis 2007, 20:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 22 lut 2008, 0:01

Sara - swój post napisałem dla rozładowania emocji :)
:crazy: Pozdrawiam.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Sara » 22 lut 2008, 0:27

Spokojnie rekinie - i tak go odebrałam ! Chociaż swój pisałam bez emocjonalnego naładowania. Możesz mi nawrzucać za rekina ok? Trzecie pozdrowionko!
Sara
 
Posty: 72
Rejestracja: 25 lis 2007, 20:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

:-)

Postautor: Nabi » 28 lut 2008, 20:50

Po trzykrotnyych wycieczkach ad personam w stosunku do mnie oczekuję reakcji adminów
Nabi
 

Postautor: ksb » 28 lut 2008, 21:17

Nabi! Nie ad personam lecz ad vocem - 2 wypowiedzi, a trzecia to pytanie.
Pozdrawiam.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: :-)

Postautor: BartK » 28 lut 2008, 22:25

Nabi pisze:Po trzykrotnyych wycieczkach ad personam w stosunku do mnie oczekuję reakcji adminów


Nabi wszyscy odnosili się do Twoich wypowiedzi, a nie do Twojej osoby. Dotyczy to nawet pytania zadanego przez Jurka. Jeśli już jesteśmy przy Twoich wnioskach w omawianym temacie, to w części się z nimi zgadzam, ale pod tym kątem, iż nigdy nie można wszystkiego generalizować. Wyjątki czasami się zdarzają, a Ty zapewne na nie natrafiłeś :wink: [/b]
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Nabi » 28 lut 2008, 23:48

Bartłomiejowi na Twoją ocenę odpowiadam za jurkiem "czy ty faktycznie tak myślisz jak piszesz czy sobie jaja robisz ??? " - odnosze nie do Cebie tylko do Twojej wypowiedzi - prawda? i nie ma w tym nic niestosownego - prawda? :lol:

A do wypowiedzi jako reakcji na mój post - jakże fantastycznie sprawdziło sie powiedzenie o nożycach i stole :lol:
Nabi
 

Postautor: ksb » 29 lut 2008, 0:21

Nabi! Nie wierzę!!!
Czy Ty się z nas naśmiewasz?
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Następna

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość