Zmiany na forum i stronie Stowarzyszenia

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Zmiany na forum i stronie Stowarzyszenia

Postautor: kesey » 02 lis 2007, 14:40

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Marek Z. zrezygnował z dalszego administrowania stroną Stowarzyszenia i funkcjonującego w jej ramach forum. Chcąc zapewnić kontynuację działania strony i forum podjąłem decyzję o przejęciu obowiązków Marka.
Jestem zwolennikiem demokratycznych rozwiązań, dlatego też forum i stronę poprowadzę wespół z Bartłomiejem. Wydaje mi się, że duet kuratora rodzinnego i kuratora dla dorosłych, przedstawicieli północy i południa powinien zaspokoić oczekiwania wszystkich użytkowników :D.
Marek Z. stworzył to forum i administrował je przez okres bez mała trzech lat. Włożył w to wiedzę, prywatny czas, który w przypadku ogółu kuratorów jest towarem deficytowym i w związku z tym uważam, iż w pełni zasłużył na usłyszenie prostego słowa: dziękuję. Wszystkie osoby, które podzielają ten pogląd proszę o choćby krótką wypowiedź w wątku założonym w tym celu.

Pozdrawiam wszystkich dotychczasowych użytkowników, wyrażając jednocześnie nadzieję, że forum nadal będzie się rozwijać.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2007, 0:44 przez kesey, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Barbara » 02 lis 2007, 18:23

Marku Z., raz jeszcze - dziękuję !
I mam nadzieję, że nadal będziesz tego forum uczestnikiem.
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: ewjusta » 02 lis 2007, 19:34

Przyłączam się do podziękowań dla Marka Z.
ewjusta
ewjusta
 
Posty: 50
Rejestracja: 06 sie 2006, 15:48
Lokalizacja: śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kropka » 02 lis 2007, 19:40

¯egnając Marka chciałabym ponownie podziękować Mu za cierpliwość, takt, ogromną wiedzę oraz...poczucie humoru, które gdzieniegdzie rozjaśniało - zapewnie nie tylko mi - szarą, kuratorską codzienność. Forum pod "opieką" Marka pomogło mi za pośrednictwem "starych, dobrych znajomych" przetrwać ostatnie 2,5 roku. Wiele dobrego sprawiłeś Marku :lol: .Mam cichą nadzieję, że teraz wyluzowany i wolny od odpowiedzialności zechcesz nadal nam towarzyszyć :)
Raz jeszcze WIELKIE DZIÊKI!
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: marek z. » 02 lis 2007, 22:06

W związku z zaistniałymi zmianami na forum pragnę podziękować wszystkim forumowiczom za wyrozumiałość, cierpliwość i wyjątkowe zdyscyplinowanie, które zdecydowanie ułatwiło mi wykonywanie obowiązków administratora. Mam nadzieję, że forum nie straciło zbyt wiele na tym, że byłem jego administratorem.

Forum w niezmienionej formule istnieje od 25 kwietnia 2005 r. Starsi (forumowym stażem) pamiętają zapewne, że tak naprawdę forum jest nieco starsze. Pierwsze zostało założone w połowie stycznia 2005 r. ale w związku z awarią serwera i utratą, wprawdzie niewielkiej jeszcze, ale pierwszej bazy danych, na 2 tygodnie przestało istnieć. Rozwój forum i strony najlepiej jednak zilustrują statystyki (jak to brzmi ;)). Mamy ponad 2.000 zarejestrowanych użytkowników, którzy napisali grubo ponad 8.200 wiadomości w prawie 1.200 tematach, z których niektóre czytano/odsłaniano blisko 17.000 razy! Forum odwiedza dziennie nawet ponad 600 unikalnych użytkowników. W tym roku (do końca października br.) mieliśmy ponad 87.475 unikalnych użytkowników, którzy złożyli nam ponad 156.957 wizyt, odsłonili 1.233.185 stron generując prawie 30GB ruch w sieci. Najwięcej odwiedzin zostało zarejestrowanych w marcu i kwietniu br. (po blisko 11.000). Jako ciekawostkę podam, że najliczniejsza grupa odwiedza forum w godzinach od 18 do 22 i w... czwartki. Każdy użytkownik spędza na stronie śr. 413 s, w 97 % korzysta z Windowsa i w 73% z Internet Explorera. Najczęściej wyszukiwane frazy wpisywane do wyszukiwarek to: kuratorzy, kurator sądowy, kurator społeczny, krajowa rada kuratorów, aplikacja kuratorska itp. Prawie 30% użytkowników dodało stronę do ulubionych. Słowa kluczowe "kuratorzy", "kuratorzy sądowi", "kurator" udało się wypozycjonować na pierwszych miejscach w wyszukiwarce Google.

Ostatnio otrzymałem informację, że dzięki i za pośrednictwem forum zawiązało się wiele, również "realnych" przyjaźni. Patrząc na rosnącą w dość szybkim tempie wagę tabeli prywatnych wiadomości, mogę tylko potwierdzić, że "drugie życie" forum kwitnie i rozwija się dość dynamicznie.

Jestem przekonany, że forum i strona pod opieką Keseya i Bartłomieja, którym dziękuję za poświęcony czas i energię, nadal będą funkcjonowały i pozwalały naszemu środowisku na jakże ważną wymianę informacji.

marek z.
Awatar użytkownika
marek z.
VIP
VIP
 
Posty: 119
Rejestracja: 25 kwie 2005, 21:12
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postautor: tomek » 03 lis 2007, 0:21

Dziękując Markowi witamy nowych adminów. Dwóch, ponieważ jeden będzie "dobry" a drugi ten "zły"??? :D Pozdrawiam
tomek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 203
Rejestracja: 19 lut 2006, 21:27
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: BartK » 03 lis 2007, 9:31

tomek pisze: jeden będzie "dobry" a drugi ten "zły"???


Jako ten "dobry" :) mam nadzieję, iż forum nadal będzie prężnie funkcjonować. Myślę, iż wkrótce przybędzie sporo tematów do dyskusji, ponieważ nowa ekipa rządząca zapewne będzie miała nowe pomysły :roll:
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Zet » 03 lis 2007, 10:50

Ja tez dziękuje markowi z. za jego pionierskie zmagania w tworzeniu tego forum , takt , cierpliwość i poczucie humoru. I również mam nadzieję Marku widzieć Cię tu często w roli uczestnika dyskusji. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
ps
jak to możliwe,że choinka nie zadziałała ? :)
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: jurek » 03 lis 2007, 12:18

Marek!!! Dziękuje !!!
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Katarzyna Kotuła » 03 lis 2007, 13:04

dobra robota!
Katarzyna Kotuła
 
Posty: 44
Rejestracja: 19 lut 2006, 16:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 03 lis 2007, 18:20

Ja w kwestii formalnej - dziękuję Marek Z.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Lukas » 03 lis 2007, 19:57

Marku Z. (celowo używałem wielkich liter), bardzo dziękuję za administrowanie stroną i forum, na którym działo się wiele. Zdecydowanie uważam, że radziłeś sobie z niełatwymi zmaganiami naszych Koleżanek i Kolegów wyśmienicie.
¯yczę Tobie bardzo wielu sukcesów w życiu osobistym i w pracy.
Mam nadzieję, że jako "marek.z" będzisz czynnie uczestniczył w forum.
Keseyowi i Barłomiejowi gratuluję podjęcia się ciężkiej roli administratorów.
Pozdrawiam wszystkich niezwykle serdecznie.
Lukas
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 125
Rejestracja: 22 gru 2005, 20:39
Lokalizacja: Dolny ?ląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Kobra » 03 lis 2007, 22:24

Dziękuję Markowi Z. :lol: i życzę powodzenia nowym administratorom forum-Kessey i Bartłomiej- na pewno się uda :roll:
Kobra
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 226
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kesey » 04 lis 2007, 0:41

Na prośbę Pana Andrzeja Martuszewicza, z dużą przyjemnością, zamieszczam krótki, ale jakże wymowny fragment z maila, przesłanego informacyjnie również do mnie:

Marku, jednak się stało. Na gorąco nie znajduję słów, aby wyrazić uznanie i podziękowanie! To nie przesada! W ekstremalnie trudnych warunkach podjąłeś się społecznie stworzenia strony i forum. Strony tak potrzebnej całemu środowisku kuratorskiemu. W ocenie fachowców jest to jedna z najlepszych stron tego rodzaju!
Administrowałeś rewelacyjnie! Podziękujemy Ci na najbliższym Posiedzeniu Krajowej Rady Kuratorów. Także odrębnym tekstem na tej stronie.
Dziękuję serdecznie za bardzo dobrą współpracę i Twoją mądrość. Serdecznie pozdrawiam.
Przewodniczący KRK- Andrzej Martuszewicz
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Lonio » 04 lis 2007, 21:22

Szacuneczek dla "marka z."
Powodzenia i dużo cierpliwości i zapału dla nowych administratorów.

Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Lonio
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 112
Rejestracja: 16 gru 2006, 19:33
Podziękował : 94 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Następna

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości