Cenzura administratora

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Cenzura administratora

Postautor: Bosman » 30 wrz 2007, 19:13

Witam,
Uważam, iż reakcja Administratora na wątek "Bunt na Okręgowym Zgromadzeniu Kuratorów", założony przez Pablosa (w konsekwencji zamknięcie go - tzn. zamknięcie wątku), jest przesadzona i zbyt restrykcyjna.
Być może nie do końca rozumiem idee FORUM - ale z założenia chyba miało być to miejsce gdzie kurator ma porawo się wypowiedzieć, nawet jeśli wyraża głównie frustrację.
Na forum padały wypowiedzi cyniczne i agresywne, były uprawiane swoiste gry - i nie zawsze Administrator interweniował.
Co do głosów domagających się zamknięcia forum - to może trzeba rozwinąć ten wątek, a może nawet zamknąć forum, jeśli nie spełnia oczekiwań (tylko czyich). Nie można natomiast odebrać ludziom prawa do głosu.
Bez obrazy, Administratorze.
Z pokorą i szacunkiem Sławek Kacicki
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: jurek » 30 wrz 2007, 20:45

W całości popieram wypowiedz Bosmana. Pablos opisał sytuacje jaka zaistniała w Okręgu Warszawa-Praga, jednym z zadań okręgowego zgromadzenia kuratorów jest wysłuchanie informacji kuratora okręgowego o działalności kuratorskiej służby sądowej i wyrażenie opinii w tym zakresie (art. 51 – ustawy o kuratorach sadowych) !!!. Dalej - art. 37 (oczywiście tej samej ustawy stanowi) - Kurator okręgowy odpowiada przed prezesem sądu okręgowego za funkcjonowanie kuratorskiej służby sadowej w okręgu. Okręgowe Zgromadzenie Kuratorów Okręgu Warszawa-Praga wyraziło negatywną opinie odnoście złożonej przez kuratora okręgowego informacji o działalności kuratorskiej służby sądowej. Pablos (i pewnie inni kuratorzy tego okręgu) zastanawiają się co zadzieje się dalej ??? i słusznie sam jestem ciekaw co zrobi prezes w oparciu o art. 37 !!!
Marek !!! zacytowałeś Pablosa i dodałeś komentarz ”chyba faktycznie nie dorośliśmy do samorządu” wybacz ale „zakręciłeś” się w tym temacie na całego. Nie będę pytał i nie będę się zastanawiał czym kierowałeś się w swoim działaniu. Myślę że to co napisał Pablos i to co zadziało się w Okręgu Warszawa-Praga świadczy o tym, że dorośliśmy do samorządu !!!
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: marek z. » 30 wrz 2007, 20:54

Zapewne prawdą jest, że nie zawsze reaguję lub reaguję tak jak chcieliby inni - czy to założyciele tematów czy dyskutanci. Administrowanie forum nie jest czynnością w pełni obiektywną. Dotychczas zamknąłem z różnych przyczyn tylko kilka tematów i jak zwykle na PW otrzymywałem zarówno głosy aprobujące moje posunięcia jak i krytykujące za ich cenzurowanie (nie obawiam się tego sformułowania). Zauważyłeś zapewne, że temat aczkolwiek zamknięty, ale pozostawiłem na swoim miejscu - nie został przeze mnie 'cichaczem' usunięty. Prawdopodobnie różnimy się w rozumieniu forum, sensu jego funkcjonowania. Ja również mogę zalogować się na forum pod 'lewym' nickiem i nawrzucać ko, prezesom, ministrom i wszystkim wg. mnie czegoś tam winnym. Na forum jest coraz więcej tematów typu: nie chce mi się szukać to zapytam na forum, nie chce mi się poczytać to zapytam na forum, jestem zły to nawrzucam komuś na forum, mamy problemy to na forum... .
miało być to miejsce gdzie kurator ma porawo się wypowiedzieć, nawet jeśli wyraża głównie frustrację.

Podejrzewam, że wiele osób na forum nie chciałoby przeczytać w jaki sposób czasami wyrażam frustrację. Pewnie sam siebie musiałbym zbanować.
Projektując forum, w topie strony napisałem FORUM DYSKUSYJNE. Wg. Ciebie swoimi reakcjami uniemożliwiam dyskusję i jak to ująłeś "odbieram ludziom prawo do głosu". Postaram się zatem, mniej więcej w okresie miesiąca, uwolnić tych ludzi od swojej osoby. Może faktycznie 'róbta co chceta' jest lepszym pomysłem na działanie forum niż 'piszta z rozwagą'.

A tak na marginesie może zdecydował byś się? http://kurator.webd.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=1093
Awatar użytkownika
marek z.
VIP
VIP
 
Posty: 119
Rejestracja: 25 kwie 2005, 21:12
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postautor: jurek » 30 wrz 2007, 21:08

Marek sugerujesz że to co napisał Pablos może nie być prawdą ???.
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: represja » 30 wrz 2007, 21:58

Przeczytałem ten wątek Pablosa i nie za bardzo wiem po co ma o tych wydarzeniach wiedzieć cała Polska? W zasadzie żadna to rebelia ani bunt, tylko sprzeciw. Takie sprawy powinniście rozwiązywać wewnątrz zespołu czy też okręgu.
represja
 

Postautor: jaga » 30 wrz 2007, 21:59

Sprostujcie jesli sie myle - rozliczanie KO z jego zadan i opiniowanie sprawozdania z dzialalnosci ( w tym przypadku negatywne ) nie jest przejawem doroslosci demokratycznej tylko warcholstwem i rebelia ?

Od kiedy ?
jaga
 
Posty: 25
Rejestracja: 19 sty 2006, 20:28
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: finale » 30 wrz 2007, 22:05

Utożsamiam się z opinią Admina. Forum musi mieć pewną rangę.
finale
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 33
Rejestracja: 27 kwie 2005, 21:06
Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Bosman » 30 wrz 2007, 22:31

Admin: wyrażając swoją opinię nie opowiedziałem się za "róbta co chceta" (może nawet wprost przeciwnie) tylko za prawem do głosu. Uważam, że wypowiedź Pablosa nikogo nie obraziła, jak również nie wyrażała agresji.
Nie chodzi nawet o to czy się zgadzam z jej treścią. Chodzi o wolność głosu.
Finale:Co jest rangą? Co nadaje rangę? Napisałem, iż uważam, że reakcja Administratora jest przesadzona i zbyt restrykcyjna.
Dla mnie o randze stanowi umożliwienie wypowiedzenia się w ważnych dla kogoś kwestiach w sposób rzeczowy, kulturalny - bez agresji, cynizmu i osobistych wycieczek.
Ja staram się wypowiadać w sposób łagodny, konkretny, bezpośredni i wprost.
Pozdrawiam
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: marek z. » 30 wrz 2007, 22:32

jurek pisze:Marek sugerujesz że to co napisał Pablos może nie być prawdą ???.

Nie, nic nie sugeruję. Pablos jest takim samym, anonimowym użytkonikiem, jak 99.9% użytkowników na forum i nie wiem czy to co napisał jest prawdą (zresztą nie o to tutaj chodzi). Moim zdaniem problem Pablosa i jego kolegów powinien i zapewne będzie rozwiązany w 'realu' a nie na forum. Pisząc wcześniej o samorządności chciałem zwrócić uwagę, że samorząd załatwia swoje własne problemy a nie przenosi je na forum po to by każdy mógł przeczytać, że ten samorząd szwankuje (jeśli tak jest). Samorząd to ustawa a nie forum. Jestem przeciwnikiem pisania na forum dla wszystkich i o wszystkim. Fakt, że forum, agora to miejsce zgromadzeń, rynek. Nie chciałbym jednak aby bardziej prawdziwym jego określeniem był targ i jarmark.
jeśli ktoś z was ma podobne doświadczenia, lub jakiś pomysł co będzie dalej, to proszę o podzielenie się uwagami, pomysłami.

Jestem pewny, że to byłby jarmark...

Przypominam, że ten temat dotyczy krytyki mojej skromnej osoby. Następne wątki dot. problemu Pablosa będę konsekwentnie blokował lub usuwał.
Awatar użytkownika
marek z.
VIP
VIP
 
Posty: 119
Rejestracja: 25 kwie 2005, 21:12
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postautor: jaga » 30 wrz 2007, 22:40

Drogi Adminie , nie krytykuje Twojego sposobu widzenia tej sprawy , przeciwnie ucze sie dyplomacji. Zauwaz tylko , ze ustawa wprost nie odnosi sie do sytuacji negatywnej oceny sprawoadania z dzialalnosci KO , a Pablosowi chyba miedzy innymi chodzilo o to jakie beda konsekwencje takiej sytuacji.
jaga
 
Posty: 25
Rejestracja: 19 sty 2006, 20:28
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Bosman » 01 paź 2007, 13:02

Marku Z,
ja też nie miałem intencji krytykowania Ciebie. Wyraziłem tylko swoje zdanie na temat jednego z Twoich posunięć jako Administratora. To wszystko.
Jeśli bym chciał jeszcze bardziej skondensować i podsumować treść swoich wypowiedzi, zapytałbym: Jakie są kryteria przyjęcia lub odrzucenia czyjejś wypowiedzi, zamknięcia lub nie wątku na forum?
Uważam, iż naszej grupie zawodowej, w tym również i mi (i wielu innym grupom i ludziom) udziela się ciśnienie, związane m.in. z przeciążeniami. Mimo wszystko stram się posługiwać językiem zrozumienia, uważności i tolerancji (i nie zawsze się udaje - ale się staram). To jest dla mnie podstawowe kryterium funkcjonowania na forum (a przede wszystkim podstawa komunikowania się osobistego i zawodowego).
Być może, gdybyśmy podpisywali się iminiem i nazwiskiem a nie nickami panowała by większa powściągliwość w wyrażaniu siebie. Kto wie?
¯eby nie przedłużać, kończę.
Pozdrawiam naprawdę życzliwie
Sławek
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kesey » 02 paź 2007, 22:50

Na tym polega niewdzięczna rola Admina, iż musi podejmować decyzje- czasem również te wzbudzające kontrowersje. Można się z nimi zgadzać bądź nie, ale należy je uszanować.
Tym razem Marku jestem bardziej na nie niż na tak (choć znalazłem i argumenty, które wskazują na tak).

A swoją drogą Marku cały czas gdzieś się wybierasz- może jednak przy prezentowanej konsekwencji zmienisz jeszcze zdanie :?:

Pozdrawiam serdecznie :D.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: BartK » 29 sie 2008, 22:38

Zostałem zmuszony usunąć część jednej z ostatnich wypowiedzi użytkownika labla, ponieważ moim zdaniem jej wydźwięk był dalece nieadekwatny do tego forum, czyli forum kuratorów. Stwierdzenia w stylu "kuratorzy nie znają przepisów" przede wszystkim w przeważającej części nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Poza tym niepotrzebnie tworzy się obraz kuratora jako osoby niekompetentnej. Należy tutaj podkreślić, iż forum czytają także między innymi pracownicy MS, kandydaci na kuratorów, studenci oraz oczywiście nasi podopieczni. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek na tym forum padło stwierdzenie tak dosłownie i bezpośrednio podważające kompetencje jakiejkolwiek grupy zawodowej wypowiedziane przez użytkownika-kuratora.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: labla » 29 sie 2008, 22:56

Panie Bartłomieju , wręcz przeciwnie , bo napisałem , że jesteście świetnymi fachowcami w swojej dziedzinie , a całych kodeksów , zwłaszcza kodeksu postępowania karnego , Metodyki Pracy Sędziego, znać nie musicie i do tego tyczyło się moje stwierdzenie , że co niektórzy z Was nie znają przepisów.
labla
 
Posty: 56
Rejestracja: 04 lut 2008, 23:40
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 29 sie 2008, 23:13

po niekąd czuję się wywołany do odpowiedzi , czy mogę się dowiedzieć ( choćby na PW ) co mi ( tak mi się wydaje ) zarzucono :?:
co prawda nie wierze , za bardzo , że coś źle napisałem ( ponieważ osoba znana na forum - Jurek napisał dokładnie o tym o czym myśłałem ) ale jeśli gdzieś się pomyliłem ( lub napisałem nie możliwy scenariusz wydarzeń ) to proszę o poprawienie mnie .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Następna

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron