Zawód kuratora sądowego w Polsce: ,,praca?, misja?, pasja?

Poszukuję, polecam, informuję ... czyli wszystko to, czym chciałbyś podzielić się z kimś jeszcze :)

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Zawód kuratora sądowego w Polsce: ,,praca?, misja?, pasja?

Postautor: Aurelius » 26 kwie 2016, 6:53

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy Kuratorzy,

Zwracamy się do Was z prośbą o poświęcenie kilku chwil i wzięcie udziału w prowadzonych przez nas badaniach, których wyniki chciałybyśmy zaprezentować w przygotowywanej przez nas publikacji na temat wizerunku i zawodu kuratora sądowego w Polsce.
Jesteśmy kuratorami zawodowymi i znamy „blaski i cienie” naszej pracy. Naszym celem jest przybliżenie społeczeństwu zawodu kuratora sądowego, uświadomienie sensu jego wykonywania, ukazanie „ludzkiej twarzy” kurateli sądowej oraz zaprezentowanie naszych sukcesów, szerokiej działalności społecznej i misji naszego zawodu, poprzez wypowiedzi kuratorów na tematy związane z wykonywanym przez nich zawodem.
W obliczu informacji na temat kuratorów, ukazujących się w mediach, często mających wydźwięk pejoratywny, trudno o obiektywny przekaz. Warto więc poznać głos samych kuratorów i środowiska, w którym na co dzień, w sensie zawodowym, funkcjonują. Jesteśmy dumne z tego, jakie zadania i wyzwania podejmują nasze Koleżanki i Koledzy, jednakże nie zawsze znajdują czas, odwagę oraz możliwość opowiedzenia o swoich osiągnięciach.

Podzielcie się proszę z nami swoją wiedzą, pochwalcie się, a my postaramy się wypromować naszą grupę zawodową tak jak na to zasługuje.

Link umożliwiający wypełnienie ankiety został przesłany do Kuratorów Okręgowych, Prezydium Krajowej Rady Kuratorów oraz zamieszczony na stronie Forum zamkniętym: tutaj!

Nasza inicjatywa została objęta Honorowym Patronatem Krajowej Rady Kuratorów, prof. zw. dr hab. Marka Konopczyńskiego Rektora PEDAGOGIUM WSNS i Fundacji na Rzecz Rozwoju Probacji PROBARE.

Mamy nadzieję, że bohaterami powstającej publikacji będą wszyscy kuratorzy zawodowi w Polsce i dlatego bardzo liczymy na Waszą współpracę.

Jeżeli Będziecie mieli jakiekolwiek pytania, uwagi i wątpliwości lub Chcielibyście podzielić się swoimi dodatkowymi spostrzeżeniami, podajemy też nasz mail: badania.kurator@wp.pl

Dziękujemy pięknie za zrozumienie okazane dla idei promowania Kuratorskiej Służby Sądowej oraz Wasze zaangażowanie. Będziemy wdzięczne za wypełnienie ankiet do dnia 20 maja 2016 r.

Anna Chmielewska, Anna Janus-Dębska, Grażyna Rybicka


Pismo Krajowej Rady Kuratorów o objęciu patronatu: tutaj.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Wróć do Ogłoszenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron