Amber Gold - Apel KRK

Poszukuję, polecam, informuję ... czyli wszystko to, czym chciałbyś podzielić się z kimś jeszcze :)

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Amber Gold - Apel KRK

Postautor: Ultima » 23 sie 2012, 0:32

W związku z tzw. aferą Amber Gold, Zastępca Przewodniczącego KRK Pan Adam Syldatk
- w imieniu Krajowej Rady Kuratorów, przekazał apel, z którym można zapoznać się na stronie głównej stowarzyszenia KLIK!.

Apel dostępny jest też w formacie Obrazek TUTAJ!
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: constantine » 29 sie 2012, 10:39

A dostaliście taki apel KRK:

Szanowni Państwo Delegaci do KRK!
Szanowni Kuratorzy Okręgowi!

Szanowni Państwo! W ostatnim czasie w zawiązku z tzw. aferą Amber Gold pojawiają się w mediach publikacje "dotykające" problematykę kuratorów sądowych. Niestety zdecydowana większość z nich zawiera uproszczone wyobrażenia dotyczące naszej służby czy wręcz nieprawdziwe informacje. Uważamy, że okres medialnego zainteresowania naszą służbą możemy wykorzystać do przekazania społeczeństwu prawdziwych informacji o roli kuratorów w postępowaniu sądowym, o naszych zadaniach, uprawnieniach a także o trudnościach i organizacyjnych utrudnieniach w sprawnym i skutecznym wykonywaniu obowiązków.

Krajowa Rada Kuratorów stara się docierać z informacjami o naszej służbie do publikatorów ogólnopolskich. W dniu 27.06.2012r. pojawił się w Dzienniku Gazeta Prawna artykuł dotyczący zagrożeń kuratorów ze strony podopiecznych, oczekują na publikację w Dzienniku Gazeta Prawna artykuł dotyczący prowadzenia przez kuratorów ośrodków kuratorskich oraz artykuł wyrażający stanowisko KRK dotyczące projektu rozporządzenia z art. 176 kkw. Podjęliśmy starania o zamieszczenie w Rzeczpospolitej sprostowania nieprawdziwych informacji o liczbie kuratorów zawodowych i społecznych oraz niezgodnych ze stanem faktycznym sugestii dotyczących projektu rozporządzenia z art. 176 kkw zawartych w artykule z dnia 24.08.2012r. http://prawo.rp.pl/artykul/792777,92711 ... z-sad.html Jest również przygotowywany do dziennika ogólnopolskiego tekst publicystyczny o kuratorskiej służbie sądowej.

Możliwości KRK w zakresie systematycznego zamieszczania w mediach publikacji dotyczących różnych problemów służby kuratorskiej są jednak z powodów organizacyjnych ograniczone.

Przekazywanie społeczeństwu rzetelnych informacji o naszej służbie i poprawienie jej wizerunku nadszarpniętego publikacjami o pejoratywnym wydźwięku powinno być troską wszystkich kuratorów sądowych. O pozytywny wizerunek służby kuratorskiej w mediach powinni zabiegać i troszczyć się na co dzień wszyscy kuratorzy w Polsce. Także, a może przede wszystkim w mediach i środowiskach lokalnych, bowiem na szczeblu lokalnym łatwiej jest dotrzeć do publikatorów. Będzie to kształtować właściwy obraz kurateli sądowej, budować autorytet kuratorów i tym samym ułatwiać nam codzienną pracą. Opinia lokalna natomiast będzie przekładała się na opinię ogólnopolską.
za Prezydium

Z-ca Przewodniczącego KRK

Adam Syldatk

Andrzej Martuszewicz
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jarosj » 29 sie 2012, 18:24

Myślisz constantine, że należy traktować to jako zaproszenie? Carte blanche do medialnego udzielania się? Chyba jutro dzwonię do gazet.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Orange » 29 sie 2012, 21:02

Nie jestem constantine, ale tak to rozumiem.

jarosj pisze:Carte blanche

Jak pięknie brzmisz po francusku 8) Pozdrawiam.
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: jarosj » 29 sie 2012, 21:46

Dziękuje. Nawet nie wiedziałem, że to po francusku. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Aurelius » 29 sie 2012, 22:03

jarosj pisze:Myślisz constantine, że należy traktować to jako zaproszenie? Carte blanche do medialnego udzielania się? Chyba jutro dzwonię do gazet.

Kuba ja też nie jestem Constantine, ale również podobnie uważam, jak Orange. Pisałem już o tym spory czas temu, aby wykorzystywać media lokalne oraz kolportowane nieodpłatnie różnego rodzaju gazetki urzędów miejskich, powiatowych, gminnych itp. Jak to m.in. należy robić, dał przykład chociażby Adam (morphine). Oczywiście nie muszę wspominać, że przed publikacją opracowanego tekstu, należy zadbać o "błogosławieństwo" KO i rzecznika SO.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: jarosj » 29 sie 2012, 22:23

Aurelius, a mój guru nie chce do gazet. I co ja biedny poradzę? Sam zwołam konferencje?
A tak trochę mniej niepoważnie - można przedstawić całą prawdę o naszej sytuacji. Sądzę jednak, obym się mylił, że gdyby ktoś tak naprawdę poszedł do mediów i powiedział co myśli, przedstawił fakty, pisma ms, to efekt byłby mi wcześniej znany - wielu, naprawdę wielu kolegów i koleżanek byłoby maksymalnie wkurzonych. Przerabiałem to na poziomie lokalnym, idę o zakład, że byłoby tak na poziomie medialnym.
To jest cały czas ten sam problem - jak reprezentować grupę, która nie chce być reprezentowana. Szanuje bardzo inicjatywy, choćby Adama, ale to jest kształtowanie obrazu pozytywnego. Tym czasem obraz jest negatywny i bez jego pokazania, nic się nie zmieni. Pewnie, po jego pokazaniu też by tak było, ale miałbym odczucie, że zrobiliśmy wszystko, co było można.
W takim wypadku jednak, z przedstawieniem wszystkich kłamstw, bezprawia, samowoli ms i skutków tych decyzji, wywołalibyśmy Amber Gold 2. Może sytuacja byłaby lepsza, a może nie. Wielu zarzuciłoby, w przypadku zdecydowanej reakcji ms, że trzeba było siedzieć cicho. I mieliby rację. Cóż, ja stoję na stanowisku, że z mediów trzeba korzystać. Mówić prawdę, nic nie zatajać. Czasami jednak prawda odwraca się i wali po mordce mówiącego. Wiem coś o tym.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Aurelius » 29 sie 2012, 22:58

Wracając do tematu głównego, to zastanawiam się, dlaczego w tej sytuacji milczą stowarzyszenia kuratorskie? OK, KRK jako organ samorządowy naszej grupy zawodowej na szczeblu krajowym wystosowało taki, a nie innym Apel. Moim zdaniem stowarzyszenia jednak nie są związane różnego rodzaju formalizmami itp., jak KRK i mogą sobie na więcej pozwolić. W kwestii środowiska sędziowskiego i sprawy AG, odważny głos zabrało właśnie Stowarzyszenie "Iustitia", a nie Krajowa Rada Sądownictwa. Media odnotowały ten głos Iustiti. Na Pomorzu funkcjonują dwa stowarzyszenia: Pomorskie i Zachodniopomorskie. Ostatnio (w maju br. przy okazji Konferencji nt. Ośrodków Kuratorskich) zostało podpisane porozumienie między wszystkimi istniejącymi Stowarzyszeniami kuratorskimi. Rozumiem, że postępowania wobec kuratorów są w toku i nie wiemy, czy wykonując swoje zadania zawinili, czy też nie. Jednakże w przypadku, kiedy przed końcem tych postępowań wyroki są jednak wydawane przez takie osoby, jak były i obecny MS, to stowarzyszenie również może sobie pozwolić na piętnowanie tego rodzaju stwierdzeń.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: jarosj » 30 sie 2012, 8:40

Dobre pytanie. Ale może stowarzyszenia, ich przewodniczący, uważają, że wina kuratorów jest ewidentna i że nie ma co ich bronić. I nie jest tak, że się nic dowiedzieć nie można. Jest telefon, do Gdańska, do Malborka. Można zadzwonić i się zapytać, bo może ktoś chce pomocy, a może nie. Tym czasem stowarzyszenia (przynajmniej jedno) wypowiadją się w innych sprawach, a w tej nie. A przynajmniej nic o tym nie wiadomo.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: constantine » 30 sie 2012, 12:30

jarosj pisze:Myślisz constantine, że należy traktować to jako zaproszenie? Carte blanche do medialnego udzielania się? Chyba jutro dzwonię do gazet.


Oczywiście, że to jest zaproszenie do współtworzenia odpowiedniego wizerunku. Czy od razu carte blanche, to inna sprawa.. :wink:
Zawsze należy pamiętać, żeby p/w nie szkodzić - nawet najlepiej napisany artykuł może zostać niewłaściwie odebrany. Bo np. trudno sobie wyobrazić pochwalny artykuł o policji pisany przez policjanta, prawda?

Jeśli natomiast idzie o milczenie stowarzyszeń, to myślę, że może być spowodowane delikatnym rozproszeniem odpowiedzialności - może oglądają się "jeden na drugiego" i czekają na... nie wiadomo co.
Tak jak u nas na dole - w sprawie, która wszystkich mierzi każdy myśli, że ktoś się odezwie, a ostatecznie przeważnie nikt nie zabiera głosu (mam na myśli zebrania zespołu lub ZO).
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: regulamin » 04 wrz 2012, 10:11

jarosj pisze:Aurelius, a mój guru nie chce do gazet. I co ja biedny poradzę? Sam zwołam konferencje?


Będąc osobą publiczną można sobie chcieć czy nie chcieć ale jak co do czego to obowiązek jest wystąpienia medialnego. Polecam jak to oszukani przez Amber Gold chcą złożyć pozew przeciwko Państwu
http://ambergold.parabanki.info/viewtop ... 308&p=7697
regulamin
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2012, 10:06
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 04 wrz 2012, 12:21

Ale ja nie jestem osobą publiczną, regulamin. Chyba, że chodziło ci o to, że jestem trybikiem w milcząco - oglądającej publiczności. Dużo mam tych obowiązków, jako kurator, ale jeszcze mi tego prezes nie wpisał w zakres czynności. Chociaż ja sam widzę się na czołówkach gazet. Medialna kariera mi się marzy. Choć to marzenia płonne są.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: reenya » 04 wrz 2012, 13:38

Pokaż mi jakikolwiek przepis mówiący o obowiązkach medialnych bo jakoś sobie niczego Regulamin nie przypominam. Z pozwem zbiorowym są 2 problemy - najpierw musi zebrać się grupa osób i trzeba poszukać kancelarii która to poprowadzi bo inaczej nas zjedzą. Oba raczej mało realne. Jak do tej pory pojawiamy się Jakubie na czołówkach gazet w niezbyt ciekawych okolicznościach przyrody może pora to zmienić;)
Idiotów na świecie jest mało ale...są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka ich się na każdym kroku.
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 339
Rejestracja: 05 kwie 2006, 12:41
Lokalizacja: Śródziemie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: jarosj » 04 wrz 2012, 14:40

Reenya, ale nie chciałabyś zostać gwiazdą, choćby na początek tvnu? Na zdjęciu wyglądasz świetnie, śmiała jesteś. Regulamin oczywiście może nie zna naszych regulaminów (a można zna, tylko prowokuje), ale co innego przepisy, a co innego chęć szczera.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: reenya » 04 wrz 2012, 15:26

Nie czuje takiej potrzeby:) W tv parę razy byłam a raczej były moje plecy bo jestem szybka:)
Idiotów na świecie jest mało ale...są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka ich się na każdym kroku.
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 339
Rejestracja: 05 kwie 2006, 12:41
Lokalizacja: Śródziemie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Następna

Wróć do Ogłoszenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości