Moje prawa, a kurator

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Moje prawa, a kurator

Postautor: Jadwiga01 » 18 mar 2017, 9:24

Witam. Proszę o pomoc. W ubiegłym roku miałam wizytę pani kurator zawodowej ponieważ ojciec mojego syna złożył wniosek o ustalenie kontaktów. Po tym wywiadzie pani kurator złożyła wniosek do sądu o ograniczenie mi z mężem władzy rodzicielskiej. Lecz przed rozprawa o ograniczenie, sąd udzielil nam na posiedzeniu niejawnym zabezpieczenia w postaci kuratora. Zarzuty jakie mieliśmy z mężem to np. Nie utrzymuja kontaktow z ludźmi, nie wpuszczają nikogo do domu. Że moje zachowania są nieracjonalne i nieprawidłowe. Że wybchlam płaczem w szkole. Co jest kłamstwem bo takiej sytuacji nie było. Złożyłam z mężem na postanowienie zażalenie do sądu i sprawa poszła Okręgowego. Na początku marca przyszło postanowienie sądu wyższej instancji o uchyleniu zabezpieczenia. Było to dwa tygodnie temu. Wczoraj przychodzi do mnie pani kurator społeczna normalnie jak gdyby nigdy nic. Pytam się co pani tu robi skoro sąd uchylił postanowienie. Zadzwoniła zaraz do kurator zawodowej i mówi mi że oni nic takiego nie dostali i ona nadal wykonuje swoje obowiązki. Więc pokazalam jej postanowienie sądu. Ona nadal swoje i siada do przeprowadzenia wywiadu. Na koniec rozmowy stwierdziła że dopóki nic nie przyjdzie do nich ona będzie przychodzic. Co ja mogę w tej sytuacji? Wezwać policję? Przecież mam papier w ręku. A jej działania według nas są bezprawne.
Jadwiga01
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2017, 9:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Moje prawa, a kurator

Postautor: costa1010 » 20 mar 2017, 22:12

Proszę udać się do odpowiedniego dla Pani miejsca zamieszkania Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego i wyjaśnić sprawę.
Tyle i aż tyle.
Awatar użytkownika
costa1010
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 180
Rejestracja: 07 kwie 2016, 20:00
Podziękował : 40 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy

Re: Moje prawa, a kurator

Postautor: apl. » 21 mar 2017, 15:25

Witam.
Zlecenie dokonywania czynności przez kuratora dokonał Sąd. Sąd może to zlecenie cofnąć i tylko Sąd.

Ma Pani "papier w ręku", ale może on być nieprawomocny. Dokument otrzymała Pani, na swój użytek, natomiast dopóki do Zespołu czyli do kuratora nie wpłynie dokument cofający jego z rodziny od Sądu, to wykonuje swoje czynności.

Podstawy prawnej do wezwania Policji Pani nie ma. Najlepiej utrzymywać kontakt z kuratorem, informować i być na bieżąco, a potem ewentualnie zakończyć współpracę.
apl.
 
Posty: 27
Rejestracja: 04 kwie 2013, 13:19
Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy


Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości