dodatkowe zatrudnienie

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

dodatkowe zatrudnienie

Postautor: Juna77 » 08 mar 2017, 19:42

Dobry wieczór,
ciekawi mnie jak Państwo :) załatwiacie sprawę z dodatkowym zatrudnieniem, jeśli jest w ramach umowy zlecenia? Czy zawsze zwracacie się do Prezesa o zgodę?
Juna77
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 42
Rejestracja: 07 lip 2005, 8:17
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: dodatkowe zatrudnienie

Postautor: constantine » 10 mar 2017, 16:33

Ja się nie zwróciłem i żyję :-D
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: dodatkowe zatrudnienie

Postautor: lucinda » 10 mar 2017, 18:11

Nie zawsze - spójrz tu:

viewtopic.php?t=3812
Juna77 pisze:Dobry wieczór,
ciekawi mnie jak Państwo :) załatwiacie sprawę z dodatkowym zatrudnieniem, jeśli jest w ramach umowy zlecenia? Czy zawsze zwracacie się do Prezesa o zgodę?
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: dodatkowe zatrudnienie

Postautor: constantine » 11 mar 2017, 1:11

Dokładnie - nie zawsze. Moim zdaniem to wyłącznie sprawa podejścia przełożonych - wolałbym się tu nie rozwodzić nad tym aspektem dłużej. Jak wszyscy pracujemy, tak wszyscy wiemy, że można się przyczepić do braku przecinka w sprawozdaniu etc.
Właściwie to mój kierownik, KO, v-ce KO uważali, że potrzebuję zgody prezesa SO na dodatkowy sposób zarobkowania. Ja przywołując m.in. ww. stanowisko departamentu (podpisane nawiasem mówiąc przez b. prezesa sądu, w którym wcześniej pracowałem), uzasadniałem, że nie potrzebuję tej zgody, bo wykonuję dodatkowy sposób zarobkowania w oparciu o umowę-zlecenie, który nie podważa zaufania do sądu i nie przeszkadza w pełnieniu obowiązków (zdania oczywiście były podzielone), dlatego też nie widzę potrzeby uzyskiwania czyjejkolwiek zgody do dorabiania, skoro sąd płaci tyle ile płaci, od lat nie ma podwyżek (ba - nawet waloryzacji), a złożone pozwy o waloryzację (w tym mój) są uwalane jak leci, bo jak powiedział prezes następujący po ww. szefie departamentu na spotkaniu z kuratorami: 'jak państwo nie ma, to państwo wam nie da". A poza tym nie jestem niewolnikiem na etacie ministerstwa sprawiedliwości.
Moje zdanie dot. zgody podzielił etatowy specjalista ds. administracyjno-prawnych SO, co oczywiście nie kolidowało z przeprowadzeniem postępowania wyjaśniającego, które skończyło się niczym. W tym miejscu serdecznie pozdrawiam moją rzecznik dyscyplinarną, która w swoich wnioskach okazała się być bardziej obiektywna i rozsądna niż ww. przełożeni razem wzięci :wink:
Koleżanki i koledzy kuratorzy - nie bójcie się kierowników, KO etc. i walczcie o swoje prawa!!!
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: dodatkowe zatrudnienie

Postautor: Juna77 » 11 mar 2017, 10:35

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, komentarz do ustawy też swoje mówi, ale kierownicy i KO zawsze mądrzejsi...Ehhhh...;) Pozdrawiam
Juna77
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 42
Rejestracja: 07 lip 2005, 8:17
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: dodatkowe zatrudnienie

Postautor: Pumskosc » 19 gru 2019, 16:37

constantine pisze:Ja się nie zwróciłem i żyję :-D
a możesz podzielić się pismem? Jak to napisałeś? Pozdrawiam
Pumskosc
 
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2019, 21:47
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: dodatkowe zatrudnienie

Postautor: Pumskosc » 20 gru 2019, 21:07

Pumskosc pisze:
constantine pisze:Ja się nie zwróciłem i żyję :-D
a możesz podzielić się pismem? Jak to napisałeś? Pozdrawiam

nie zauważyłam "nie" :)
Pumskosc
 
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2019, 21:47
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: dodatkowe zatrudnienie

Postautor: bachus » 02 mar 2020, 20:33

Miał ktoś kiedyś taką sytuacje, że otrzymał udziały w spółce ( darowizna )? Jeżeli tak to czy trzeba było się zwracać o jakąś zgodę na przyjęcie takiej darowizny, skoro spółka ma dalej funkcjonować ze mną jaką osobą posiadającą przeważającą ilość udziałów?
bachus
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 37
Rejestracja: 22 lis 2005, 12:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Jednoosobowa działalność gospodarcza a praca kuratora

Postautor: Agata1986 » 06 kwie 2023, 0:46

Proszę o informację czy w przypadku chęci założenia jednoosobowej działalności gospodarczej przez kuratora sądowego wymagana jest zgoda prezesa SO?
Agata1986
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2023, 0:36
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron