Jak potwierdzić czy ktoś jest kuratorem?

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Jak potwierdzić czy ktoś jest kuratorem?

Postautor: Panik » 14 cze 2016, 0:28

Witam. Mam bardzo nietypowe pytania do Państwa. W sąsiedztwie moich rodziców mieszka osoba, która podaje się za kurator sądowego. Osoba ta bardzo uprzyksza życie moim rodzicom. W sytuacji, kiedy jest jej zwracana uwaga, krzyczy, że jest kuratorem i macha przed oczami czymś co nazywa legitymacją służbową. Grożąc jednocześnie, że naśle na moją rodzinę innego kuratora. Ta osoba, w ten sposób nauczyła się 'straszyć' otoczenie. W związku z zaistniałą sytuacją, patrząc wnikliwie na tryb życia jaki prowadzi ta osoba, raczej można stwierdzić, że nie pracuje ona w ogóle, nie tylko jako kurator, ale w ogóle nie posiada żadnej pracy. Chcę pomóc rodzicom, aby uwolnili się od koszmaru i odzyskali spokój. W związku z tym chcę w pierwszej kolejności zweryfikować czy ta osoba faktycznie jest kuratorem sądowym. Jak to zweryfikować? W moim mieście jest Sąd Rejonowy, na stronie internetowej tego sądu są wskazane osoby wchodzące w skład Zespółu Kuratorskiej Służby Sądowej. Oczywiście nie ma tam danych weryfikowanej przeze mnie osoby. Rozumiem, że w skład tych zespołów wchodzą kuratorzy zawodowi, a gdzie znajdę informację o kuratorach społecznych? Czy dzwoniąc/idąc bezpośrednio do sądu zostanie mi udzielona taka informacja? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Panik
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2016, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Jak potwierdzić czy ktoś jest kuratorem?

Postautor: rybcia » 14 cze 2016, 11:19

Chyba raczej nie ma znaczenia czy jest kuratorem. Co Ci zrobi jeżeli nie masz nic na sumieniu? Jeżeli faktycznie zachowuje się nagannie, łamie zasady współżycia, zakłóca spokój, łamie regulamin wspólnoty/spółdzielni można zgłosić to odpowiednim służbom- zarządcy, straży miejskiej czy nawet Policji. One są od interwencji. Chyba że ciekawi cię po prostu czym ta osoba się zajmuje...
rybcia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 25
Rejestracja: 09 sty 2012, 18:24
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jak potwierdzić czy ktoś jest kuratorem?

Postautor: BBG » 14 cze 2016, 13:24

Rybcia ma oczywiście rację. Uważam jednak, że należałoby zweryfikować czy osoba ta jest kuratorem. Jeśli tak, to kierownik zespołu powinien powinien względem takiej osoby podjąć odpowiednie działania. Kuratorów sądowych obowiązuje wszakże kodeks etyki
http://kurator.webd.pl/kodeks-etyki-kuratora/
Poza tym prezes sądu może odwołać osobę z funkcji kuratora społecznego (art. 88 uks), jeżeli przestała ona odpowiadać warunkom określonym w art. 84 ust. 1 uks (m.in. "jest nieskazitelnego charakteru").
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: Jak potwierdzić czy ktoś jest kuratorem?

Postautor: kesey » 14 cze 2016, 13:57

Listą czynnych społecznych kuratorów sądowych dysponuje prezes sądu rejonowego, w którym wykonują oni powierzone im obowiązki. Informacje o pełnionych funkcjach społecznych jest jawna, zwłaszcza tych należących do funkcji zaufania społecznego, więc wydaje się, że nie ma przeszkód, aby została ona również udzielona telefonicznie.
Wypada mieć jednak jakieś argumenty, które uprawdopodobniają wygłaszane tezy. Samo ich wygłoszenie nie sprawia, że zostaną przyjęte za pewnik i spowodują zastosowanie rozwiązań wskazanych przez rozmówcę. Te będą miały zastosowanie w przypadku potwierdzenia zarzutów.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: Jak potwierdzić czy ktoś jest kuratorem?

Postautor: ruska_spirala » 14 cze 2016, 23:04

Poza tym, zapewne ta osoba jest w posiadaniu legitymacji służbowej. Może zechce się nią pochwalić?
ruska_spirala
 
Posty: 70
Rejestracja: 22 lip 2008, 12:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Jak potwierdzić czy ktoś jest kuratorem?

Postautor: kgb14 » 15 cze 2016, 19:25

Może to legitymacja ZBOWID lub ORMO :mrgreen:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy


Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości