Podwyżka dodatku za stopień o 300 zł dla funkcjonariuszy SW.

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Podwyżka dodatku za stopień o 300 zŁ dla funkcjonariuszy SW.

Postautor: Aurelius » 02 lis 2012, 15:21

Jak widać dla MS są równi i równiejsi --> http://sw.gov.pl/pl/aktualnosci/news,12 ... ien-o.html
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kropka » 02 lis 2012, 16:44

...co było wiadomo nie od dzisiaj.
Koty i kobiety zawsze robią to, co chcą, więc psy i mężczyźni powinni się z tym pogodzić:)
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: pelka » 03 lis 2012, 1:04

Może jestem zbyt mało zorientowana, ale czy koleżeństwo kuratorstwo też złożyło protest w sprawie kwot bazowych, jak funkcjonariusze SW?
pelka
 
Posty: 10
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:45
Lokalizacja: dziki zachód
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 03 lis 2012, 17:59

Się to mi nie otwiera. Co chce zobaczyć coś na stronie sw, to mają coś sknocone. I oni prowadzą SDE - śmiech na sali.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: magdasia » 03 lis 2012, 20:57

Może i dobrze, że się nie otwiera. Szkoda nerw.
magdasia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 300
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:02
Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postautor: VIOLA » 03 lis 2012, 21:25

Pomimo podwyżek 300 zł za stopień,funkcjonariusze SW składają pozew zbiorowy.Czekam na rozstrzygnięcie w tej sprawie ,przede wszystkim czy sąd uzna pozew zbiorowy.
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: noelka » 03 lis 2012, 21:41

Z tego co słyszałam od przedstawiciela jednej ze służb występujących/mających wystąpić z pozwem zbiorowym, chodzi o brak tzw. podwyżek inflacyjnych, które podobno mają zapisane w ustawie, a nie kwot bazowych jako takich. Nasza ustawa żadnych "podwyżek inflacyjnych" nie przewiduje.
noelka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 40
Rejestracja: 04 cze 2007, 12:56
Lokalizacja: Dolny ?ląsk
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 03 lis 2012, 21:42

A niech mają jak najlepiej. To, że oni dostaną, nie oznacza, że nam zabiorą. Bo kasa jest, tylko trzeba o nią walczyć. Z tym, że ja zupełnie nie rozumiem podstaw tego ich żądania. Bardzo chciałbym wiedzieć o co jest faktycznie ten pozew, jaka jest jego podstawa prawna. Wcale bym się nie zdenerwował, tylko wątpię, by to napisali. Bo w mojej opinii brak jest podstaw prawnych do takich pozwów. To, że się komuś coś nie podoba, to nie oznacza z automatu, że mu się coś należy. Niestety, albo i stety, prawo tak nie działa. Jeżeli jest podstawa, jak u sędziów, to są pozwy. Chyba, że sw też ma takie zapisy, co im gwarantowały, że dostaną więcej. To niech sobie wywalczą.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Aurelius » 04 lis 2012, 0:11

jarosj pisze:A niech mają jak najlepiej. To, że oni dostaną, nie oznacza, że nam zabiorą.

Pewny jesteś Jarosj ;-)
Obcieli środki na kuratelę społeczną, to akurat znaleźli środki na podwyższenie dodatków dla SW. Nie sposób nie odnieść takiego wrażenia. Oczywiście to tylko moje dywagacje. Ale czy oderwane od rzeczywistości....? Sam nie wiem.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: jarosj » 04 lis 2012, 0:29

Pewny to jestem śmierci. A że kasa jest to wystarczy włączyć tv. Nie każdy dostaje, ale tak bym tego nie łączył. Po prostu jesteśmy niepopularni. Ale to już trochę nasza wina.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: wandam » 04 lis 2012, 18:00

Proponuję żebyśmy wszyscy zgodnie zaczęli walczyć o podniesienie mnożników. To jest moim zadaniem najwłaściwsze. Pozwy zbiorowe i poniesienie kwoty bazowej to wątpliwa sprawa.
wandam
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2007, 18:59
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 04 lis 2012, 18:33

Dobry pomysł. Awykonalny, ale dobry.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: cicher » 25 lis 2012, 15:14

Równi i równiejsi są wszędzie... Odnośnie podwyżki... ¦rodki na podwyżkę dodatków na stopień poszły z rezerwy celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, a nie jak co niektórzy świadomie i zamierzenie twierdzą, że z kasy na kuratelę społeczną... A wracając do równych i równiejszych... W zeszłym roku w grudniu, kiedy Służbie Więziennej wyliczyli po...18 zł brutto (!!!) na głowę nagrody na święta, to w sądach średnie nagrody wahały się w granicach 1 tyś zł...
cicher
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2012, 15:06
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: constantine » 25 lis 2012, 15:39

cicher pisze:Równi i równiejsi są wszędzie... Odnośnie podwyżki... ¦rodki na podwyżkę dodatków na stopień poszły z rezerwy celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, a nie jak co niektórzy świadomie i zamierzenie twierdzą, że z kasy na kuratelę społeczną... A wracając do równych i równiejszych... W zeszłym roku w grudniu, kiedy Służbie Więziennej wyliczyli po...18 zł brutto (!!!) na głowę nagrody na święta, to w sądach średnie nagrody wahały się w granicach 1 tyś zł...

No i co z tego kolego z SW?
Jeśli ktoś tu pisał o tym, że podwyżki dla SW pochodzą z obcięcia ryczałtów, to pewnie raczej ironicznie. Natomiast nie trzeba być lotnym w liczeniu, żeby wiedzieć, że 300PLN podwyżki daje chyba nieco więcej rocznie niż 1000PLN jednorazowo.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jarosj » 25 lis 2012, 15:39

Cicher, a skąd to info o średnich nagrodach w sądach w ubr.? Nie wiem, jak tam SW, ale u nas nagrody, ich wysokość i ilość, nie są upubliczniane. Są plotki, różne informacje krążą, a ty piszesz, że wiesz, że po 1000 zł. Możesz podrzucić źródło, bo jestem bardzo ciekawy?
I mnie, jako kuratora, w ogóle nie interesuje dlaczego policja np. dostała podwyżki, z jakiego źródła na to poszła kasa. Mnie interesuje efekt końcowy. A ten jest taki, że kuratorzy nie mają podwyżek od ładnych kilku lat i zanosi się, że przez kilka kolejnych nadal nie będą mieli. Więc co mnie obchodzi skąd władza wytrzasnęła kasę dla policji, czy innych. Ja wezmę kasę nawet jeżeli będzie pochodziła z projektu badań kosmicznych i się nie obrażę. Tyle, że nikt nam nie chce dać.
I nie wiem, skąd te twierdzenie, że policja, czy ktokolwiek inny dostał podwyżki z kasy, którą zabrano kuratorom społecznym. Siedzę na forum i nie widziałem tu podobnej opinii, chociaż mogło mi coś umknąć. Dla porządku - jeżeli tak ktoś twierdzi, to się pewnie myli. Nikt nie wie na co idą pieniądze, jak są wydawane. Fakt, że poinformowano o tych pieniądzach za usuwanie klęsk żywiołowych, to nie znaczy, że to prawda. Bo nikt pieniędzy nie znaczy i nie wiadomo skąd dostajesz swoją stówkę.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Następna

Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość