Podwyżka dodatku za stopień o 300 zł dla funkcjonariuszy SW.

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: cicher » 25 lis 2012, 16:32

w służbie więziennej wysokość nagród jest upubliczniana, a to za sprawą związków zawodowych jeśli takie w danej jednostce działają... tzn. że np. kwota nagrody dla danych stanowisk jest stała i znana... a odnośnie tych nagród w sądach zeszłorocznych, to mówię oczywiście o moim rejonie i to nie średnich a raczej tych minimalnych, bo dotyczących np. sekretarzy sądowych... pozostałe służby, poza policją i wojskiem również by podwyżki dodatku za stopień nie dostały gdyby nie protesty i szum medialny... Niestety taka jest teraźniejszość, że trzeba wyjść na ulicę i walczyć o swoje... W kwestii kurateli społecznej w tym właśnie wątku wiązał fakt podwyżek w służbach z obcinaniem środków na kuratelę, stąd to moje wcześniejsze twierdzenie... i jeszcze jedno do constantine... lotnym w liczeniu nie trza być, tak jak nie wierzy się w średnie uposażenie w SW na poziomie 4500 zł ( średnia pensja kierownika działu), a nie będę przywoływał zarobków kuratorów do zarobków w SW, bo akurat mojego kolegi żona jest kuratorem zawodowym w SR i wiem jakie to są "skromne" różnice... i to takie różnice, że te 300 zł brutto niewiele tu zmieni, ale np. młodszemu referentowi SW mającemu na rękę 1200 zł, 240 zł netto z pewnością trochę polepszy byt rodziny...
cicher
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2012, 15:06
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: constantine » 25 lis 2012, 16:43

Jeśli nie jesteś kuratorem, to może lepiej daruj sobie wypowiedzi na temat naszych zarobków. A ja sobie daruje wypowiedzi na temat zarobków w SW na podstawie tego co mi mówił kolega, który zna kogoś, kto tam pracuje.
Taka wymiana prowadzi donikąd. Gdybyś siedział w temacie zarobków kurateli i specyfiki naszej pracy, a ja w temacie SW, moglibyśmy sobie pogadać.
Natomiast żeby było jasne ja - tak jak podejrzewam i jarosj - Wam nie żałuje żadnej podwyżki! Raczej jestem za tym, żeby wszyscy godnie zarabiali. To znaczy tyle, żeby po dokonaniu opłat domowych + kredytowych zostało jeszcze parę groszy, a nie tak jak teraz - najdłuższa jest końcówka miesiąca: zwłaszcza 30 ostatnich dni.
A jeśli chodzi o zarobki, to my wiemy ile MS nam wyliczyło i sami się mocno głowimy, gdzie ktoś w kurateli tyle bierze..
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jarosj » 25 lis 2012, 17:13

Cicher, dajmy spokój. Korzystając z twojej obecności na naszym skromnym forum, to ja chciałbym przede wszystkim, jeżeli byłbyś tak dobry, dowiedzieć się od ciebie szczegółów tego waszego pozywania o zaległe podwyżki. Wiesz coś na ten temat? Na czym wy chcecie się oprzeć? Bo jak pisałem, wiem jakie przepisy dotyczą nas, wiem co nie co o sędziach, ale nie wiem nic na temat waszej sytuacji prawnej, jeżeli chodzi o wasze możliwości pozywania skarbu państwa.
Nie wiem, czy cię pocieszę Cicher, ale wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Nagrody np. w tym roku w moim sądzie dostali i jeszcze dostaną pracownicy sekretariatów, a my kuratorzy nie. A kurator zawodowy, po odliczeniu dodatku terenowego to dostaje na rękę nie wiele więcej, niż pensja referenta o którym napisałeś. Wielu kuratorów obecnie jest zatrudnianych na 1/2 etatu. Wtedy to już finansowo jest b. źle.
Więc uznajmy, że mamy za mało informacji, by się wypowiadać i skorzystajmy z tego, że tu do nas zajrzałeś. Serdecznie cię pozdrawiam, jako przedstawiciela, bądź co bądź ludzi z branży, w jakiej wspólnie robimy. Napisz, jeżeli możesz.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: cicher » 25 lis 2012, 19:35

W kwestii pozwu zbiorowego zbyt dużo nie wiem, jeśli nie powiedzieć, że wiem tyle co w mediach. Pozew jest dziełem związkowców okręgu warszawskiego i szczerze mówiąc pozostali f-sze SW jak i (co zrozumiałe) innych służb mundurowych oczekują na rozwój wydarzeń... Podstawy wystąpienia nie znam i łudzę się tylko, że skoro pozew zbiorowy został stworzony, to mieli co do tego podstawy (przepisy)... Pożyjemy, zobaczymy... Constantine, nie chciałem żebyśmy się źle zrozumieli, chociaż tak zawsze się dzieje jak się gada o kasie... Wiem, że co by nie było każdy będzie bronił swojego "podwórka"... Z resztą może właśnie z tej "obrony podwórka" pisałem o zarobkach kuratorów, czytając chwilę wcześniej o tym co komu nie zabrano żeby dać nam itp. Najlepszą obroną jest atak... Hmm... Co złego to nie ja i tak jak kolega napisał "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"... 8)
cicher
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2012, 15:06
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia

Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron