postępowanie z udziałem kuratora

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

postępowanie z udziaŁem kuratora

Postautor: adaśko13 » 02 mar 2012, 10:24

---------- 08:23 02.03.2012 ----------

Chciałem zapytać czy są jakieś uregulowania prawne mówiące o tym, że kurator zawodowy ma obowiązek poinformować swojego przełożonego o postępowaniu przygotowawczym, w którym zeznaje w charakterze świadka? Czy w ogóle jest taki obowiązek?

---------- 08:24 ----------

Dodam, że nie dotyczy to sprawy służbowej.
adaśko13
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2012, 10:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: VIOLA » 03 mar 2012, 1:25

nie ma takich uregulowań prawnych , jako świadek jesteś dla organu procesowego źródłem dowodowym nie zaś podejrzanym

kurator zawodowy musi spełniać warunki art. 5 Ustawy o kuratorach sądowych ( m.in. nieskazitelność charakteru , niekaralność ) , a sam fakt uczestniczenia w postępowaniu w charakterze świadka nie nakłada żadnego obowiązku zawiadamiania przełożonego o tym fakcie.
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: adaśko13 » 06 mar 2012, 9:55

---------- 07:51 06.03.2012 ----------

Zastanawiałem się czy nie ma to jakichś powiązań z przepisami dotyczącymi pracowników sądu. I czy tamte przepisy nie nakładają takiego obowiązku. Wprawdzie przejrzałem to co mam i nic nie znalazłem, ale jakoś pewności nie mam... Chyba więc jest tak jak mówisz. :) Dzięki za odpowiedź.

---------- 07:55 ----------

A może ktoś z Forumowiczów ma inne zdanie na ten temat?
adaśko13
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2012, 10:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron