Ze skanerem w teren....

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Ze skanerem w teren....

Postautor: BartK » 01 sty 2012, 18:31

Już od dosyć dawna jest na rynku ciekawy dla nas gadżet ... ręczny, przenośny skaner. Zamiast kombinować jak tutaj zrobić ksero dokumentu podczas wizyty u podopiecznego albo wszystko przepisywać, co i tak gorzej będzie wyglądać niż wgląd w kopię dokumentu, to można łatwo jego zeskanować, przenieść na komputer i wydrukować. Koszt to około 200 zł.

Zachęcam do obejrzenia FILMIKU
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Grease » 02 sty 2012, 11:35

Bartek genialne jest to, co znalazłeś. Chciałoby się mieć takie cacko w praktyce. Faktycznie przydatna rzecz i myślę, że przyczyniająca się do profesjonalizacji pracy.
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 02 sty 2012, 11:50

Ja od jakiegoś czasu w razie potrzeby i w tego typu sytuacjach wykorzystuję aparat fotograficzny, który obecnie jest praktycznie w każdym telefonie komórkowym. Fotkę dokumentu przerzucamy do komputera, wstawiamy plik do dokumentu Word i gotowe do wydruku.

Propozycja Bartka jednak jest bardziej profesjonalna ;)
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Grease » 02 sty 2012, 12:22

Natomiast Twoja również zasługuje na przeniesienie do praktyki. Na rozwiązanie Bartka pewnie dłużej nam przyjdzie czekać, a to możemy od razu wprowadzić :) Dzięki Wam obu za nowe pomysły
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Wojti » 02 sty 2012, 15:14

Wy powaznie o tym dyskutejecie, czy robicie sobie jaja? Osobiście wolę wydac 200 zł na swoje dziecko.
Carpe diem
Wojti
 
Posty: 154
Rejestracja: 09 kwie 2011, 14:32
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Postautor: BartK » 02 sty 2012, 16:19

Aurelius pisze:Ja od jakiegoś czasu w razie potrzeby i w tego typu sytuacjach wykorzystuję aparat fotograficzny, który obecnie jest praktycznie w każdym telefonie komórkowym. Fotkę dokumentu przerzucamy do komputera, wstawiamy plik do dokumentu Word i gotowe do wydruku.

Propozycja Bartka jednak jest bardziej profesjonalna ;)


Mam smartfona na androidzie i zainstalowałem sobie z android market specjalną aplikację Camscan, jednak jakość pozostawia dużo do życzenia....

Wojti pisze:Wy powaznie o tym dyskutejecie, czy robicie sobie jaja? Osobiście wolę wydac 200 zł na swoje dziecko.


Tak sobie głośno myślę.... muszę poszukać czy jest jeszcze mniejszy model.... Może wystąpić z pismem do prezesa sądu o zakup?
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Grease » 02 sty 2012, 19:43

A kto mówił Wojti, że my mamy na to wydać swoje pieniądze. Rozważam sytuację, iż sąd zakupuje tego typu sprzęt jako twoje narzędzie pracy. Myślę, że zasadność jest.
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: constantine » 16 lut 2012, 15:43

Wy tu o skanerach itp., a ja nie mogę dostać pieczątki "za zgodność z pocztą elektroniczną", której się wymaga przy listach do kkow... :D
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: anca » 16 lut 2012, 15:44

hmmm.......przy jakich listach do kkow..??????
anca
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 408
Rejestracja: 26 kwie 2005, 17:30
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Postautor: constantine » 16 lut 2012, 15:57

przy karze ograniczenia wolności - dostajemy na mail listy ze skazanymi: pracuje, nie pracuje. tylko u mnie ten rodzaj kary w kontrolce jest "kkow" czy jak?
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: maki » 16 lut 2012, 22:31

Jestem od niedawana na forum.. i stwierdzam, że warto było. Bartłomiej Twoja ciekawostka odnośnie tego skaneru jest super.. jestem za nowoczesnością i nie możemy ciągle twierdzić, że sobie poradzimy bez niej..więc o skanerze lub o takich rozwiązaniach w innych sądach warto czasem wspomnieć coś w zespole, przy kierowniku.. najlepiej.. Doczekaliśmy się już telefonów służbowych więc pomału może coś nam skapnie bardziej.. choć napewno w ilości nie większej niż jedna na zespół..jeśli już.. ale wiedzieć warto ale uważam, że warto tu być
Constantine jestem zaskoczona choć przecież nie powinnam, że dostajecie informacje o ilości odpracowanych godzin w ramach kow drogą mailową ale przecież czemu nie? zawsze to szybciej choć przeświadczenie ciągle zostaje że pocztą jest bardziej wiarygodnie.. niby czemu takie przeświadczenie się ma? :wink: :wink:
maki
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 31
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:30
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Sasquatch » 16 lut 2012, 22:49

Co kraj to obyczaj. O jakich telefonach służbowych mowa? W moim zespole nie mamy nawet wyjścia z telefonu stacjonarnego na komórki!!!
Sasquatch
Mod
Mod
 
Posty: 1161
Rejestracja: 10 sty 2012, 22:51
Podziękował : 245 razy
Otrzymał podziękowań: 962 razy

Postautor: Grease » 16 lut 2012, 23:04

Różnorodność praktyk możę zaskakiwać. Mnie tylko zastanawia, czy dane przesyłane pocztą elektroniczną są kodowane i zabezpieczone jako dane wrażliwe? Macie to jakoś rozwiązane? Jestem zainteresowana.
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: constantine » 17 lut 2012, 0:08

a skąd. dostaje mail na prywatną pocztę. poza tym Pani w jednym z zakładów ma seksualne podejście do liczenia wykonanych godzin. na szczęście zostało mi tych kar około 70. były czasy, że miałem 130.
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: BartK » 17 lut 2012, 0:08

Grease pisze:Różnorodność praktyk możę zaskakiwać. Mnie tylko zastanawia, czy dane przesyłane pocztą elektroniczną są kodowane i zabezpieczone jako dane wrażliwe? Macie to jakoś rozwiązane? Jestem zainteresowana.


Na pewno takie dane będą bardziej bezpieczne niż wysłane Pocztą Polską.... Oczywiście należy tutaj posługiwać się służbowymi skrzynkami. Moim zdaniem trzeba dostosować kanały informacyjne do XXI wieku, ponieważ na razie siedzimy w XIX wieku.
Odnośnie przenośnych skanerów to myślę, że jak urządzenia te trochę potanieją to można śmiało o nie powalczyć.
Moim największym marzeniem są jednak akta elektroniczne... czyli odpalamy serwery zamiast otwierać szafę z toną makulatury i wyciętych drzew...
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Następna

Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości