A czy można dokumentować pracę kuratora w inny sposób??

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

A czy można dokumentować pracę kuratora w inny sposób??

Postautor: OwenJoseph » 22 sie 2020, 9:42

Są przypadki podważania ustaleń kuratora przez podopiecznych. Ostatnio zastawałem swojego podopiecznego leżącego na podłodze w mieszkaniu w stanie silnego upojenia alkoholem. fakty te opisałem w karcie czynności, a po miesiącu podopieczny zarzucił mi, że tego rodzaju fakty nie miały miejsca, a o pijaństwo jest pomawiany.
Jestem ciekawy czy w celu udokumentowania takich faktów mogę zrobić pijanemu podopiecznemu zdjęcie i załączyć do karty czynności. Zdjęcie wiele mówi np. obrażenia nad znęcanymi się dziećmi lub żonami, bałagan po libacji w mieszkaniu itd....
Co sądzicie na ten temat i czy wolno kuratorowi tak dokumentować swoje ustalenia.
OwenJoseph
 
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2020, 9:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

A czy można dokumentować pracę kuratora w inny sposób??

Postautor: AlejandroMaximus » 23 sie 2020, 9:32

Są przypadki podważania ustaleń kuratora przez podopiecznych. Ostatnio zastawałem swojego podopiecznego leżącego na podłodze w mieszkaniu w stanie silnego upojenia alkoholem. fakty te opisałem w karcie czynności, a po miesiącu podopieczny zarzucił mi, że tego rodzaju fakty nie miały miejsca, a o pijaństwo jest pomawiany.
Jestem ciekawy czy w celu udokumentowania takich faktów mogę zrobić pijanemu podopiecznemu zdjęcie i załączyć do karty czynności. Zdjęcie wiele mówi np. obrażenia nad znęcanymi się dziećmi lub żonami, bałagan po libacji w mieszkaniu itd....
Co sądzicie na ten temat i czy wolno kuratorowi tak dokumentować swoje ustalenia.
AlejandroMaximus
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2020, 9:29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: A czy można dokumentować pracę kuratora w inny sposób??

Postautor: impalamale » 02 lut 2023, 11:47

Same zarzuty mogą często wystarczyć, aby podać w wątpliwość dochodzenie kuratora sądowego. Niedawno wróciłem do domu i zastałem mojego podopiecznego nieprzytomnego na podłodze mieszkania, najwyraźniej całkiem nietrzeźwego. Po tym, jak odnotowałem te incydenty w jego karcie aktywności, oddział stwierdził, że nigdy się nie wydarzyły i oskarżył mnie o zmyślenie zarzutów dotyczących picia przeciwko niemu.
word wipe
impalamale
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2023, 11:41
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości