ODWIESZENIE KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI PRZE KURATORA

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

ODWIESZENIE KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI PRZE KURATORA

Postautor: Martusia14 » 17 lis 2019, 18:54

Witam.
Pisze w imieniu mojego partnera. W 2016-2017 roku sąd wydał wyrok dla mojego partnera rok w zawieszeniu na 3 lata, spłata grzywny w wysokości 5 tys złotych, naprawienie szkody w stosunku do pokrzywdzonej firmy oraz dozor kuratora. Mój partner uregulowal grzywne z nawiązką ( zostało wpłacone 5200 zł ), dogadalismy się z poszkodowana firma na spłatę szkody w ratach ( było 4772,56 a zostało do zapłaty ok 600 złotych). Do stycznia tego roku mój partner zawsze wstawil się do Pani kurator. Niestety przez problemy obydwoje zapomnielismy o widzeniu z kuratorem ( mój partner miał również problem ze skrzynka e-mail na którą się Pani kurator kontaktowala- nie mógł się zalogować mimo tego że hasło nie było zmienione.) I ten raz skutkowal tym ze został mu odwieszony wyrok. Od 5 listopada odsiaduje wyrok w zakładzie karnym, pisaliśmy zażalenie na postanowienie sądu ale nie otrzymalismy żadnej odpowiedzi. Chciałabym się zapytać czy jest jakaś możliwość by został zwolniony z zakladu karnego? Czy gdyby uregulowalo się ta szkode która została pomogło by to coś ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Martusia14
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2019, 18:37
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: ODWIESZENIE KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI PRZE KURATORA

Postautor: Martusia14 » 17 lis 2019, 18:56

Dodam że ma obecnie 6 miesięcy pozbawienia wolności
Martusia14
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2019, 18:37
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: ODWIESZENIE KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI PRZE KURATORA

Postautor: kgb14 » 17 lis 2019, 21:17

Uregulowanie tylko grzywny skutkuje zwolnieniem z ZK. To jak rozumiem nie była grzywna.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: ODWIESZENIE KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI PRZE KURATORA

Postautor: Deck » 17 lis 2019, 21:34

Pytania, które tu Pani zadaje powinny być skierowane do Sądu, który zarządził wykonanie kary ("odwiesił karę") i (ewentualnie) kuratora sądowego, który prowadził sprawę, ponieważ to te organy postępowania wykonawczego miały wgląd do teczki/akt sprawy i tylko one znają rzeczywiste przyczyny "odwieszenia kary" w tej konkretnej sprawie.
Ponadto w kwestii możliwości opuszczenia przez partnera ZK można rozważyć skierowanie przez skazanego do Sądu Penitencjarnego wniosku o zezwolenie na odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE) lub o przerwę w karze (po ewentualnej konsultacji proceduralnej z wychowawcą ZK).
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: ODWIESZENIE KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI PRZE KURATORA

Postautor: magdasia » 18 lis 2019, 1:36

Martusia14 pisze: I ten raz skutkowal tym ze został mu odwieszony wyrok.


Szczerze wątpię. Jestem w zawodzie od kilkunastu lat i nie znam przypadku, aby jednorazowe niestawiennictwo u kuratora poskutkowało zarządzeniem wykonania kary.
magdasia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 300
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:02
Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Re: ODWIESZENIE KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI PRZE KURATORA

Postautor: costa1010 » 18 lis 2019, 10:36

magdasia pisze:
Martusia14 pisze: I ten raz skutkowal tym ze został mu odwieszony wyrok.


Szczerze wątpię. Jestem w zawodzie od kilkunastu lat i nie znam przypadku, aby jednorazowe niestawiennictwo u kuratora poskutkowało zarządzeniem wykonania kary.


Biorąc pod uwagę, że pisze to partnerka skazanego, można domniemywać, że nie o wszystkim skazany był skory powiedzieć wybrance :-D
Awatar użytkownika
costa1010
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 180
Rejestracja: 07 kwie 2016, 20:00
Podziękował : 40 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy

Re: ODWIESZENIE KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI PRZE KURATORA

Postautor: BBG » 18 lis 2019, 12:43

Martusia14 pisze:Do stycznia tego roku mój partner zawsze wstawil się do Pani kurator.

Może w tym zdaniu tkwi wyjaśnienie :lol:
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!

Za ten post autor BBG otrzymał podziękowanie od
lucinda(19 lis 2019, 21:13)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: ODWIESZENIE KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI PRZE KURATORA

Postautor: Pierre » 19 lis 2019, 19:49

Czy aby z pewnością obecny pobyt w jednostce penitencjarnej jest powodowany wyrokiem który nadzorował kurator - pisane jest, że to była kara 1 roku w zawieszeniu na 3 lat - a potem Pani pisze, że kara do odbycia to 6 miesięcy - czyli tak jakby to nie ten wyrok tylko może coś nowego o czym pisząca nie wie ?
Awatar użytkownika
Pierre
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 130
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:16
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: ODWIESZENIE KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI PRZE KURATORA

Postautor: BartK » 29 lis 2019, 10:23

Istnieje zawsze możliwość zmiany postanowienia w przedmiocie zarządzenia wykonania kary pozbawienia wolności w trybie art. 24 kkw. Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli chodzi o same płatności, to po ich uregulowaniu sądy zazwyczaj przychylnie podchodzą do zmiany postanowienia.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron