Harmonogram pracy skazanego w sprawach Kkow

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Re: Harmonogram pracy skazanego w sprawach Kkow

Postautor: kgb14 » 07 wrz 2017, 20:58

Peu pisze:Tam się dowiadujemy że zainteresowany mieszka pod adresem B. Nie mamy prawa tam iść bez zlecenia Sądu.

Trochę bym polemizował, zlecenie jest. Wywiad przeprowadza się w miejscu zamieszkania skazanego. To że inny adres.... jeśli nadal na naszym terenie i we właściwości sądu... nie raz słyszałem , że to nie ma znaczenia. Gdyby coś się stało ...nawet coś złego to co nie miałem prawa przeprowadzić tam wywiadu ? Gdyby jeszcze ściśle trzymać się powyższego to co to zmienia - informuję sąd ,ze skazany przeprowadził się pod adres B i sąd tam zleca wywiad, tylko tyle się zmienia ze czas się wydłuża. Gdybym adresu nie ustalił to wtedy zwrot oczywisty do ustalenia adresu. Trochę za dużo ,,gdybania" - jednak jakoś problemu w tym nie widzę.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: Harmonogram pracy skazanego w sprawach Kkow

Postautor: Peu » 07 wrz 2017, 21:17

procedura w takim wypadku jest dokładnie taka jak mówisz. nowe zlecenie. my u siebie nie chodzimy pod uzyskane adresy. sąd ma nas tam wysłać zleceniem. ja nie jestem nadgorliwy żeby za ludźmi latać. zresztą ich obowiązkiem jest informować sąd o zmianie miejsca pobytu :)
Peu
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 103
Rejestracja: 25 sty 2010, 22:34
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Harmonogram pracy skazanego w sprawach Kkow

Postautor: Morfeus2010 » 07 wrz 2017, 22:18

Peu pisze:"kowalskiego zastaje, a jak nie to rusza procedura (telefony, wezwania a nawet jazda w teren do domu skazanego)."

Ja bym się tak daleko nie posuwał do odwiedzin w domu. A jak skazany wypali, że kurator bezpodstawnie nachodzi go w domu? Bo dozoru nie ma przecież orzeczonego. Sąd nie zlecił wywiadu...
To tak samo jak jedziemy na wywiad pod wskazany przez Sąd adres. Tam się dowiadujemy że zainteresowany mieszka pod adresem B. Nie mamy prawa tam iść bez zlecenia Sądu. Idziemy na własną odpowiedzialność. Jak cos sie stanie to usłyszymy "a kto ci tam kazał iść, przecież miałeś zlecenie pod inny adres"...
Przy sprawach kow stosuje się przepisy o dozorze.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Morfeus2010
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 79
Rejestracja: 12 lip 2010, 19:01
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Harmonogram pracy skazanego w sprawach Kkow

Postautor: lucinda » 08 wrz 2017, 9:21

Morfeus2010 pisze:
Peu pisze:"kowalskiego zastaje, a jak nie to rusza procedura (telefony, wezwania a nawet jazda w teren do domu skazanego)."

Ja bym się tak daleko nie posuwał do odwiedzin w domu. A jak skazany wypali, że kurator bezpodstawnie nachodzi go w domu? Bo dozoru nie ma przecież orzeczonego. Sąd nie zlecił wywiadu...
To tak samo jak jedziemy na wywiad pod wskazany przez Sąd adres. Tam się dowiadujemy że zainteresowany mieszka pod adresem B. Nie mamy prawa tam iść bez zlecenia Sądu. Idziemy na własną odpowiedzialność. Jak cos sie stanie to usłyszymy "a kto ci tam kazał iść, przecież miałeś zlecenie pod inny adres"...
Przy sprawach kow stosuje się przepisy o dozorze.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie.
Art 55 par. 2 kkw :)
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Harmonogram pracy skazanego w sprawach Kkow

Postautor: Sasquatch » 27 kwie 2018, 22:13

Na stronie IWS opublikowano raport dotyczący Kkow

http://kurator.webd.pl/2018/04/27/7856/

Za ten post autor Sasquatch otrzymał podziękowania - 4
lucinda(28 kwie 2018, 9:57), morphine(29 kwie 2018, 17:08), Ultima(28 kwie 2018, 23:57), VIOLA(01 maja 2018, 9:05)
Ocena:16%
 
Sasquatch
Mod
Mod
 
Posty: 1161
Rejestracja: 10 sty 2012, 22:51
Podziękował : 245 razy
Otrzymał podziękowań: 962 razy

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość