wywiad do SDE

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

wywiad do SDE

Postautor: bebek » 17 sie 2016, 8:15

Witam, otrzymałam wywiad do skazanego, który odbywa kare pozbawienia wolności w zakładzie karnym, a stara się o dozór elektroniczny. W jego miejscu zameldowania nikt nie mieszka więc zebrałam informacje na policji i wśród sąsiadów. Czy mam obowiązek jechać do zakładu karnego w celu przeprowadzenia z nim osobistej rozmowy. Zakład karny mieści się w innym mieście, ale w okręgu działania mojego sądu. Czy takiego wywiadu nie powinni zrobić kuratorzy z sądu który jest właściwy terenowo?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
bebek
 
Posty: 15
Rejestracja: 23 lut 2016, 19:47
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: wywiad do SDE

Postautor: BBG » 17 sie 2016, 9:49

art.43h § 4. kkw
W razie potrzeby, na zarządzenie sędziego penitencjarnego, kurator sądowy ustala, w drodze zebrania informacji, czy skazany zamieszkuje wspólnie z inną osobą lub osobami pełnoletnimi, a jeżeli tak, to uzyskuje dane personalne tych osób, a następnie poucza je o warunkach wykonywania kary w systemie dozoru elektronicznego oraz konsekwencjach, jakie wynikają z jej wykonywania dla osób zamieszkujących ze skazanym. Kurator sądowy ustala warunki rodzinne oraz socjalno-bytowe, w których zamieszkuje skazany, w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania kary w systemie dozoru elektronicznego. Informacje te kurator sądowy przekazuje niezwłocznie do sądu.

Ustaliłaś, że mieszka sam. W wywiadzie opisałaś zapewne jego sytuacją rodzinną i majtkową (na tyle ile udało się ustalić w toku przeprowadzania wywiadu). Jeśli sąd uzna to za niewystarczające to zwróci się o uzupełnienie wywiadu. Wizyta w zakładzie karnym :-? ... Te same informacje skazany przedstawi przecież sędziemu na posiedzeniu... a jeśli już, to informacje od skazanego uzyskuje kurator właściwy terenowo...ale, jak w wielu innych sprawach..co sąd to inna praktyka :-?? .
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: wywiad do SDE

Postautor: bebek » 17 sie 2016, 10:05

Właśnie Sąd zwrócił się (nie podając podstawy prawnej :-D ) o ponowne przeprowadzenie wywiadu, nie o jego uzupełnienie, w Zakładzie karnym w którym obecnie przebywa skazany. Dlatego mam dylemat czy mógł tak zrobić????dla świętego spokoju udam się do szanownego Pana w odwiedziny i zrobię nieszczęsny wywiad :)
bebek
 
Posty: 15
Rejestracja: 23 lut 2016, 19:47
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: wywiad do SDE

Postautor: BBG » 17 sie 2016, 10:12

W tej sytuacji przesłałbym wywiad kuratorowi właściwemu ze względu na miejsce pobytu skazanego.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: wywiad do SDE

Postautor: bebek » 17 sie 2016, 10:40

Akurat Zespól kuratorów "obsługujący" zakład karny w którym jest skazany, jest w tej samej miejscowości co wydział penitencjarny zlecający wywiad :shock:
bebek
 
Posty: 15
Rejestracja: 23 lut 2016, 19:47
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: wywiad do SDE

Postautor: BBG » 17 sie 2016, 10:47

bebek pisze:Akurat Zespól kuratorów "obsługujący" zakład karny w którym jest skazany, jest w tej samej miejscowości co wydział penitencjarny zlecający wywiad :shock:

Błąd lub brak wiedzy pracownika sekretariatu. Często tego typu zlecenia otrzymują młodzi pracownicy, stażyści a nawet praktykanci.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości