'O' ZAGRANICZNE

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

'O' ZAGRANICZNE

Postautor: constantine » 22 sie 2015, 15:33

Kiedyś na sprawę 'O', w której skazany mieszkał poza terenem jurysdykcji macierzystego SR mówiło się 'O' zagraniczne.
Ostatnio dostałem prawdziwe 'O' zagraniczne.. tzn. skazany mieszka poza granicami PL - w Wielkiej Brytanii.
Sąd - poza kontrolą obowiązku alimentacyjnego - oczekuje informacji o zachowaniu skazanego co pół roku.
Myślę, żeby do WWO skierować prośbę, zapytanie, wniosek (?) o określenie sposobu kontroli zachowania skazanego w Wielkiej Brytanii.
Miał ktoś taki przypadek?
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: 'O' ZAGRANICZNE

Postautor: Martinov » 26 sie 2015, 22:49

Myślę, że miałem kiedyś podobny przypadek, skazany mieszkał w Manchesterze, był podany jego dokładny adres i adres kancelarii w PL go reprezentującej. Żadnego adresu zamieszkania w kraju. Miał obowiązek pracy + naprawa szkody. Udało mi się z nim nawiązać kontakt - zadzwonił po przesłaniu pisma do kancelarii. Co pół roku skazany telefonicznie informował mnie o swojej sytuacji, przesłał też skan umowy o pracę. Szkodę naprawiał. Sędzia nie miał uwag.
W sumie, to i tak mniejsza fikcja, niż dozór nad skazanym zamieszkałym za granicą.
Martinov
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 67
Rejestracja: 23 lut 2009, 20:47
Lokalizacja: ?ląsk
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: 'O' ZAGRANICZNE

Postautor: Aurelius » 06 wrz 2015, 22:12

constantine pisze:Kiedyś na sprawę 'O', w której skazany mieszkał poza terenem jurysdykcji macierzystego SR mówiło się 'O' zagraniczne.
Ostatnio dostałem prawdziwe 'O' zagraniczne.. tzn. skazany mieszka poza granicami PL - w Wielkiej Brytanii.
Sąd - poza kontrolą obowiązku alimentacyjnego - oczekuje informacji o zachowaniu skazanego co pół roku.
Myślę, żeby do WWO skierować prośbę, zapytanie, wniosek (?) o określenie sposobu kontroli zachowania skazanego w Wielkiej Brytanii.
Miał ktoś taki przypadek?

Jeśli ten "twój" skazany ma stałe miejsce pobytu w UK i jest to w stanie ci udokumentować (jakieś zaświadczenie o meldunku itp.), to polecam lekturę art. 611u k.p.k. i dalsze.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości

cron