Czy Kierownik Zespołu może narzucić kuratora społecznego

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Czy Kierownik Zespołu może narzucić kuratora społecznego

Postautor: Seweryn » 24 mar 2015, 19:56

Czy Kierownik Zespołu może narzucić, mi kuratorowi zawodowemu, kuratora społecznego, którego chce mi przekazać od innego kuratora zawodowego. Wiadomo, że kurator społeczny jakiego mam otrzymać nie jest najlepszym kuratorem jaki był u kolegi tylko raczej najsłabszym (rozumie, że kolega chce się pozbyć najsłabszego kuratora społecznego). Ja nie chcę tego kuratora społecznego ale Kierownika to nie interesuje. Po śmierci mojego kuratora społecznego, w jego miejsce, chciałem powołania nowego kuratora społecznego (nie jest to żaden mój znajomy), na co wyraził zgodę i pozytywnie zaopiniował prośbę zastępca kierownika (kierownik był na dłuższym chorobowym) w porozumieniu z Kuratorem Okręgowym. Powołanie zastopował Kierownik Zespołu (za dużo opisywać jak). Teraz jest zadyma, że się rządzę. Co mogę zrobić w tym temacie ?
Seweryn
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2015, 13:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Czy Kierownik Zespołu może narzucić kuratora społecznego

Postautor: ksb » 24 mar 2015, 20:44

art. 41 pkt.6 i art. 87.1. ustawy o kuratorach sądowych
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Czy Kierownik Zespołu może narzucić kuratora społecznego

Postautor: Mystique » 24 mar 2015, 20:48

Myślę, że kierownik może "przesunąć " kuratora społecznego, jeśli względy organizacyjne za tym przemawiają. Nie ma po co powoływać nowego kuratora społecznego , jeśli ktoś ma kogoś na zbyciu ( boże co za słowo!) i nie zgłaszał problemów z pełnieniem przez niego funkcji. Może spróbuj od początku w jasny sposób określić swoje wymagania wobec tego kuratora, przeszkolić go po swojemu i konsekwentnie wymagać oczekiwanego poziomu pracy. Jeśli kurator, jak piszesz, jest słaby i nie będzie chciał tego zmienić, masz pełne prawo zgłosić ten problem kierownikowi, oczekiwać wsparcia, a w ostateczności napisać pismo do kierownika z informacją, że kurator społeczny w niewłaściwy sposób wykonuje swoje obowiązki i nie daje gwarancji właściwego wykonywania powierzonych mu zadań.

Za ten post autor Mystique otrzymał podziękowanie od
debussy(24 mar 2015, 21:19)
Ocena:4%
 
Mystique
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 44
Rejestracja: 29 cze 2014, 20:23
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Czy Kierownik Zespołu może narzucić kuratora społecznego

Postautor: constantine » 25 mar 2015, 10:51

Mystique pisze:Myślę, że kierownik może "przesunąć " kuratora społecznego, jeśli względy organizacyjne za tym przemawiają. Nie ma po co powoływać nowego kuratora społecznego , jeśli ktoś ma kogoś na zbyciu ( boże co za słowo!) i nie zgłaszał problemów z pełnieniem przez niego funkcji. Może spróbuj od początku w jasny sposób określić swoje wymagania wobec tego kuratora, przeszkolić go po swojemu i konsekwentnie wymagać oczekiwanego poziomu pracy. Jeśli kurator, jak piszesz, jest słaby i nie będzie chciał tego zmienić, masz pełne prawo zgłosić ten problem kierownikowi, oczekiwać wsparcia, a w ostateczności napisać pismo do kierownika z informacją, że kurator społeczny w niewłaściwy sposób wykonuje swoje obowiązki i nie daje gwarancji właściwego wykonywania powierzonych mu zadań.

Brzmi pięknie, ale w praktyce kierownik zawsze może powiedzieć, że widocznie ks jest przez ciebie źle przeszkolony.
(wiem wiem, że zgodnie z ustawą to kier. szkoli, ale szkolenia ks to też długi, osobny temat..)
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Czy Kierownik Zespołu może narzucić kuratora społecznego

Postautor: Mystique » 25 mar 2015, 13:26

zapomniałam dodać, że na początku należałoby ustalić, o co chodzi: czy o to żeby kurator społeczny dobrze pracował i nie utrudniał życia kuratorowi zawodowemu , czy o to , kto jest ważniejszy, kto kim rządzi i co kto komu może narzucać, czy może osoba kur. spol. jest świętą krową, której nie można ruszyć. :)

A szkolenia to rzeczywiście odrębny temat...
Mystique
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 44
Rejestracja: 29 cze 2014, 20:23
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Czy Kierownik Zespołu może narzucić kuratora społecznego

Postautor: constantine » 25 mar 2015, 14:11

Mystique pisze: (...) na początku należałoby ustalić, o co chodzi: czy o to żeby kurator społeczny dobrze pracował i nie utrudniał życia kuratorowi zawodowemu , czy o to , kto jest ważniejszy, kto kim rządzi i co kto komu może narzucać, czy może osoba kur. spol. jest świętą krową, której nie można ruszyć. :)

Ale są co do tego jakieś wątpliwości?
KS niewyuczalni (nie ma takiego słowa, ale są tacy kuratorzy, więc na ich potrzebę tworzę takie małe nowosłowie :wink: ) są wśród nas i co gorsze wielu z nich dobrze się wiedzie. Niemniej jednak nie wyobrażam sobie dłuższej współpracy z taką osobą.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Czy Kierownik Zespołu może narzucić kuratora społecznego

Postautor: BBG » 25 mar 2015, 15:49

Kolejny temat pokazujący jak ważna jest dobra atmosfera w zespole X( :klotnia: =(( . Nie wyobrażam sobie, aby kierownik narzucił mi z jakim kuratorem społecznym mam współpracować, nawet jeśli przepisy mu na to pozwalają #:-S . Wygląda na to, że to kolejna "wycieczka osobista" :-Q . Współczuję.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: Czy Kierownik Zespołu może narzucić kuratora społecznego

Postautor: Mystique » 25 mar 2015, 17:18

Ja też nie wyobrażam sobie współpracy z niewyuczalnym KS, któremu dobrze się wiedzie z różnych przyczyn. Ale zdarzyło mi się takich dostawać w spadku. Zawsze dawałam szansę, ale starałam się jasno ustalać zasady i być konsekwentna we współpracy w nadziei, że się przystosują i będzie OK. Niestety rezygnowali po jakimś czasie :?
Mystique
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 44
Rejestracja: 29 cze 2014, 20:23
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość