dziwny wywiad

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Re: dziwny wywiad

Postautor: Pola1 » 03 mar 2015, 21:22

Dzisiaj dostałam zarządzenie przeprowadzenia wywiadu z ZK. Miejsce zameldowania skazanego : poza granicami RP. Miejsce zamieszkania skazanego: poza granicami RP. Nie wiem czy wystarczy mi dodatku terenowego żeby ten wywiad przeprowadzić :mrgreen:
Nigdy nie patrz na nikogo z góry, chyba, że pomagasz mu wstać.
Jesse Jackson
Pola1
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2014, 22:32
Lokalizacja: wielkopolska
Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: morphine » 03 mar 2015, 23:04

To weź delegację:)
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: BBG » 09 mar 2015, 12:43

Zakłady karne szaleją. Nie wiem czy otrzymali jakieś nowe zarządzenia. Dostaję wywiady o UKARANYM, który ma do odbycia łącznie 40 dni, z których odbył już 25. Skoro na sporządzenie wywiadu mam 14 dni, to zastanawia mnie stwierdzenie:
"...wywiad zostanie wykorzystany w pracy wychowawczej", no chyba, że będą do niego przyjeżdżać do domu :drap: .
Nie wiem czy to złośliwość czy niekompetencja :/ .
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: Sasquatch » 09 mar 2015, 13:37

Właśnie byłam na takim wywiadzie u człowieka, który zdążył już wyjść :rozpacz:
I też zastanawiam się czemu to ma służyć.
Sasquatch
Mod
Mod
 
Posty: 1161
Rejestracja: 10 sty 2012, 22:51
Podziękował : 245 razy
Otrzymał podziękowań: 962 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: Mystique » 09 mar 2015, 17:08

BBG pisze:Zakłady karne szaleją. Nie wiem czy otrzymali jakieś nowe zarządzenia. Dostaję wywiady o UKARANYM, który ma do odbycia łącznie 40 dni, z których odbył już 25. Skoro na sporządzenie wywiadu mam 14 dni, to zastanawia mnie stwierdzenie:
"...wywiad zostanie wykorzystany w pracy wychowawczej", no chyba, że będą do niego przyjeżdżać do domu :drap: .
Nie wiem czy to złośliwość czy niekompetencja :/ .


Myślę, że ani jedno ani drugie, raczej "zamotanie" w pracy. Wnioski o wywiady sporządzają wychowawcy, którzy zapewne robią to z automatu. No tak przynajmniej zakładam :) Do naszego zespołu wpływały takie zlecenia zwłaszcza z jednego ZK, wyłapywane były albo na etapie ewidencjonowania, albo kuratorzy sami zgłaszali kierownikowi, że dostali taki wywiad. W rozmowie telefonicznej kierownik działu penitencjarnego, uznał, że rzeczywiście taka praktyka jest bez sensu i że porozmawia z wychowawcami żeby tego nie robili. Potem jeszcze jakiś jeden czy dwa zlecenia wpłynęły, kierownik ZKSS wysłał pismo z prośbą o ponowne rozważenie zasadności zlecania takich wywiadów i na razie jest spokój.
Mystique
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 44
Rejestracja: 29 cze 2014, 20:23
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: Aurelius » 09 mar 2015, 23:41

U mnie podobna sytuacja. Ostatnio wpłynęło mi (nie wiem, jak u innych z mojego zespołu) kilka takich wywiadów do kary zastępczej. Na razie się przyjrzę temu. Jeśli to będzie jakaś stała praktyka, to trzeba będzie zainterweniować podobnie, jak to zrobiła Mystique.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: BBG » 18 mar 2015, 11:21

Ostatnio mam szczęście do extra wywiadów.
Do zespołu wpłynęło zarządzenie z innego sądu dotyczące przeprowadzenia wywiadu środowiskowego o ... oskarżycielu prywatnym.
Brak podstawy prawnej. Nie wiem co to za wynalazek, a może (nie jestem na bieżąco z przepisami) jest jakiś przepis obligujący do przeprowadzenia takiego wywiadu?
Poza tym jestem ciekaw reakcji ze strony tej osoby na wizytę kuratora. :/
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: Aurelius » 18 mar 2015, 16:58

Może zwróć się o uzupełnienie wywiadu poprzez wskazanie podstawy prawnej, w trybie której ma zostać on przeprowadzony?

A wywiadu o oskarżycielu publicznym sąd nie chciał? ;)
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: BBG » 31 mar 2015, 18:47

Wysłaliśmy zapytanie o podstawę prawną. Odpisano nam, że...wywiad przesłano ponownie, ale do naszego prezesa. Więc jutro pewnie dywanik. :klotnia:
Rozumiem co ma na myśli autor poniższego rysunku :rozpacz:
http://www.wiocha.pl/1209380,Polskie-prawo-jest
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: ksb » 31 mar 2015, 19:17

Rozmawiałam z dyrektorem jednego z zk w tej sprawie: w rozmowie wyraźnie wybrzmiało, że to odwet za wysyłanie zapytań o opinię o dozorowanych odbywających kary. Oficjalnie: takie mają przepisy co do zawartości teczki skazanego.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: ulka » 31 mar 2015, 20:51

BBG pisze:Wysłaliśmy zapytanie o podstawę prawną. Odpisano nam, że...wywiad przesłano ponownie, ale do naszego prezesa. Więc jutro pewnie dywanik. :klotnia:
Rozumiem co ma na myśli autor poniższego rysunku :rozpacz:
http://www.wiocha.pl/1209380,Polskie-prawo-jest

Ja bym jednak pozostawała uparcie przy podaniu podstawy prawnej, niezależnie od tego czy kieruje się wywiad poprzez prezesa....niektórzy po prostu ''próbują'' ile da sobie wcisnąć kurator. Są artykuły na podst. których można zlecić wywiad kuratorowi i tego się mamy trzymać!
ulka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 174
Rejestracja: 30 mar 2012, 1:35
Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: Zet » 31 mar 2015, 22:21

Zdecydowanie bym odmówiła z uwagi na ewidentne ryzyko przekroczenia uprawnień niezależnie od tego, kto sie pod takim zleceniem podpisał. Art 14 kkw i 214 kpk wskazują jasno kogo może dotyczyć wywiad. Innej możliwości nie ma.
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: anca » 01 kwie 2015, 14:37

Bardzo ciekawe co na to prezes ????? :))
anca
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 408
Rejestracja: 26 kwie 2005, 17:30
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: BBG » 01 kwie 2015, 17:52

ksb pisze:Rozmawiałam z dyrektorem jednego z zk w tej sprawie: w rozmowie wyraźnie wybrzmiało, że to odwet za wysyłanie zapytań o opinię o dozorowanych odbywających kary. Oficjalnie: takie mają przepisy co do zawartości teczki skazanego.

Tak, tylko, że zlecenie w "mojej" sprawie wpłynęło z innego sądu. Jak to tłumaczyć? Przeprowadziłem małe śledztwo i dla kuratorów z tego sądu takie wywiady to norma. :-:
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: BBG » 21 mar 2016, 15:11

BBG pisze:Zakłady karne szaleją. Nie wiem czy otrzymali jakieś nowe zarządzenia. Dostaję wywiady o UKARANYM, który ma do odbycia łącznie 40 dni, z których odbył już 25. Skoro na sporządzenie wywiadu mam 14 dni, to zastanawia mnie stwierdzenie:
"...wywiad zostanie wykorzystany w pracy wychowawczej", no chyba, że będą do niego przyjeżdżać do domu :drap: .
Nie wiem czy to złośliwość czy niekompetencja :/ .

Udzielam skazanemu Pp. ZK opuścił 17.03. Odsiedział 20 m-cy i...właśnie wtedy otrzymuję do wykonania wywiad z ZK Sierakowie :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE: nt. owego skazanego X( .Wywiad zostanie wykorzystany do udzielenia w przyszłości zezwolenia na opuszczenie zakładu :-: .
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron