dozór elektroniczny

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Re: dozór elektroniczny

Postautor: VIOLA » 28 maja 2014, 11:42

amator pisze:Przypuszczam że w umowie z nowym operatorem jest uwzględniona większa liczba kart dostępu do systemu, dotychczasowa była dramatycznie niska, brakowało kart dla kuratorów i obsługi sekretariatów, poczekajmy do września


Ponoć tak właśnie ma być . Przy kolejnej nowelizacji KK i spodziewanym wzrości spraw w SDE nie wyobrażam sobie wykonania przy dotychczasowej liczbie kart na 1 Zespół KSS .
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Re: dozór elektroniczny

Postautor: amator » 28 maja 2014, 21:53

Ciekawe jak nowy operator SDE poradzi sobie z zawartymi w nowelizacji kkw pojęciami dozoru mobilnego i zbliżeniowego które wymagają zupełnie innych rozwiązań technicznych niż dotychczas, można mieć tylko nadzieję że warunki przetargu brały pod uwagę wspomniane formy monitoringu.

-- 28 maja 2014, 21:17 --

Przeglądam właśnie nowelizacje kkw odnoszącą się do SDE i zatrzymałem się na art. 43d § 3. "Czynności związane z organizowaniem i kontrolowaniem wykonywania kar z zastosowaniem dozoru elektronicznego oraz nałożonych w związku z nimi obowiązków wykonuje sądowy kurator zawodowy. Przepisy o dozorze i kuratorze sądowym stosuje się odpowiednio". Czy ja dobrze rozumiem ostatnie zdanie? Chcą nam po raz kolejny wcisnąć prowadzenie SDE na ogólnych zasadach Doz, czyli z ustalaniem grup ryzyka, prowadzeniem akt itp?
Awatar użytkownika
amator
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 76
Rejestracja: 06 lis 2005, 0:19
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: dozór elektroniczny

Postautor: Sasquatch » 30 maja 2014, 20:47

VIOLA pisze:
amator pisze:Przypuszczam że w umowie z nowym operatorem jest uwzględniona większa liczba kart dostępu do systemu, dotychczasowa była dramatycznie niska, brakowało kart dla kuratorów i obsługi sekretariatów, poczekajmy do września


Ponoć tak właśnie ma być . Przy kolejnej nowelizacji KK i spodziewanym wzrości spraw w SDE nie wyobrażam sobie wykonania przy dotychczasowej liczbie kart na 1 Zespół KSS .

U nas coś się już zaczyna dziać w/w kwestii, bo KO ściąga dane kuratorów posiadających dostęp do systemu i przy okazji można było wnioskować o karty dla pozostałych kuratorów. Co z tego będzie i ile osób otrzyma dostęp to czas pokaże.
Sasquatch
Mod
Mod
 
Posty: 1161
Rejestracja: 10 sty 2012, 22:51
Podziękował : 245 razy
Otrzymał podziękowań: 962 razy

Re: dozór elektroniczny

Postautor: morphine » 30 maja 2014, 21:04

Z jednej strony dobrze,ale z drugiej źle bo wymyślone przez MS zmiany w kk i kkw są coraz bardziej realne niestety.

-- pt maja 30,2014 20:06 --

amator pisze:Przypuszczam że w umowie z nowym operatorem jest uwzględniona większa liczba kart dostępu do systemu, dotychczasowa była dramatycznie niska, brakowało kart dla kuratorów i obsługi sekretariatów, poczekajmy do września



Amator co masz na myśli pisząc o karty dla obsługi sekretariatów?
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: dozór elektroniczny

Postautor: amator » 30 maja 2014, 22:15

Amator co masz na myśli pisząc o karty dla obsługi sekretariatów?

Rozmawiałem z pracownikami wydziały penitencjarnego, mają ten sam problem co my. "Szczęśliwcy" którzy dostali karty dostępu są zawaleni robotą,nie mają jak się z tego wycofać, limit kart wykorzystany nie da się ich "dodrukować", nową można dostać tylko jak zostanie odebrana komuś innemu.

Mniejsza jednak o to, nie przeraża was perspektywa prowadzenia dozorów elektronicznych na zasadach ogólnych czyli z prowadzeniem teczki Doz? Co miesiąc trzeba będzie pisać karty czynności i osobno ocenę zachowania dla sędziego penitencjarnego, oczywiście co 6 miesięcy kolejna ocena Doz. Jeszcze jak zakwalifikujemy do kategorii podwyższonego ryzyka to dopiero będzie zabawa ;(
Awatar użytkownika
amator
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 76
Rejestracja: 06 lis 2005, 0:19
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: dozór elektroniczny

Postautor: Inana » 31 maja 2014, 11:19

amator pisze:
Mniejsza jednak o to, nie przeraża was perspektywa prowadzenia dozorów elektronicznych na zasadach ogólnych czyli z prowadzeniem teczki Doz? Co miesiąc trzeba będzie pisać karty czynności i osobno ocenę zachowania dla sędziego penitencjarnego, oczywiście co 6 miesięcy kolejna ocena Doz. Jeszcze jak zakwalifikujemy do kategorii podwyższonego ryzyka to dopiero będzie zabawa ;(


W dozorach elektonicznych nie da się już robić więcej niż my teraz robimy. Zatem nic mnie nie przeraża.
Inana
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 252
Rejestracja: 17 kwie 2011, 20:22
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: dozór elektroniczny

Postautor: amator » 02 cze 2014, 8:25

U nas coś się już zaczyna dziać w/w kwestii, bo KO ściąga dane kuratorów posiadających dostęp do systemu i przy okazji można było wnioskować o karty dla pozostałych kuratorów. Co z tego będzie i ile osób otrzyma dostęp to czas pokaże.


Ile kart dostępu do SDE zamwiaja Wasze zespoły? Widze że niektórym wystarczają dwie :shock: My zamówiliśmy karty dla wszytskich kuratorów w zespole, innej opcji nie widze mając na uwadzę proponowane zmiany w kodeksach.
Awatar użytkownika
amator
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 76
Rejestracja: 06 lis 2005, 0:19
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: dozór elektroniczny

Postautor: ksb » 02 cze 2014, 11:32

Też zamówiłam dla wszystkich, którzy nie mają. Rozszerzenie licencji zapowiadają na wrzesień br. Zamówiłam także dla sekretarki. Taki pomysł wyłonił mi się po dokładnym przeczytaniu pisma z emesa.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: dozór elektroniczny

Postautor: anca » 02 cze 2014, 16:19

Licencje dla wszystkich kuratorów to bardzo sensowne rozwiązanie....zobaczymy czy realne:)
Do nas dotarł tylko e-mail, w którym mowa wyłącznie o kuratorach......zastanawiamy się jednak jakie czynności miałaby wykonywać sekretarka w ramach SDE....??
anca
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 408
Rejestracja: 26 kwie 2005, 17:30
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: dozór elektroniczny

Postautor: ksb » 02 cze 2014, 17:43

Do Anca: takie, jak przy k.o.w. Mogłaby też dwa razy w ciągu dnia sprawdzić, czy wszystko jest ok, co zwolniłoby kuratora z codziennej kontroli... nie mam żadnego doświadczenia w SDE, bo u nas są 3-4 rocznie ( brak zasięgu: góry), ale wydaje mi się, że to ma sens...
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: dozór elektroniczny

Postautor: amator » 02 cze 2014, 22:45

ksb pisze:Do Anca: takie, jak przy k.o.w. Mogłaby też dwa razy w ciągu dnia sprawdzić, czy wszystko jest ok, co zwolniłoby kuratora z codziennej kontroli... nie mam żadnego doświadczenia w SDE, bo u nas są 3-4 rocznie ( brak zasięgu: góry), ale wydaje mi się, że to ma sens...


Całkiem fajne rozwiązanie, nie miałbym nic przeciwko temu żeby mi sekretarka sprawdzała naruszenia zwłaszcza jak jestem w terenie ... ale jak jedna sekretarka obsługuje u nas 13 zawodowych tą wątpię żeby miała na to czas...
Awatar użytkownika
amator
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 76
Rejestracja: 06 lis 2005, 0:19
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: dozór elektroniczny

Postautor: Inana » 02 cze 2014, 23:01

Mogłaby zawiadamiać Policję, że wpłynął elektron i taki-a-taki skazany siedzi pod wskazanym adresem.
Zresztą, mogłaby robić różne rzeczy, ale to musiałaby być u mnie na wyłączność.
Wyglądałoby to tak:
Ja: Pani Kasiu, proszę sprawdzić naruszenia.
Ona: Kowalski wyszedł na piętnaście minut, wczoraj między 20 a 20.15
Ja: Proszę do niego zadzwonić i wyjaśnić zdarzenie.
Ona (po chwili): Kowalski mówi, że nie wychodził
Ja: Proszę wpisać w system informację, że skazany oświadcza, iż nie opuszczał miejsca monitorowania i nie wie, dlaczego system informował o naruszeniu. Proszę zrobić wydruk zdarzenia i dołączyć do akt Doz .../.../el
Ona: Dobrze, Pani Kurator.
Inana
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 252
Rejestracja: 17 kwie 2011, 20:22
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: dozór elektroniczny

Postautor: amator » 02 cze 2014, 23:13

Inana pisze:.... ale to musiałaby być u mnie na wyłączność.
Wyglądałoby to tak:
Ja: Pani Kasiu, proszę sprawdzić naruszenia.
Ona: Kowalski wyszedł na piętnaście minut, wczoraj między 20 a 20.15
Ja: Proszę do niego zadzwonić i wyjaśnić zdarzenie.
Ona (po chwili): Kowalski mówi, że nie wychodził
Ja: Proszę wpisać w system informację, że skazany oświadcza, iż nie opuszczał miejsca monitorowania i nie wie, dlaczego system informował o naruszeniu. Proszę zrobić wydruk zdarzenia i dołączyć do akt Doz .../.../el
Ona: Dobrze, Pani Kurator.


...miałem kiedyś podobny sen, oj pomarzyć dobra rzecz :wink:
Awatar użytkownika
amator
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 76
Rejestracja: 06 lis 2005, 0:19
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: dozór elektroniczny

Postautor: ksb » 03 cze 2014, 0:05

Mówicie, że idealistka ze mnie?
Co w takim razie robią Wasze sekretarki?
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: dozór elektroniczny

Postautor: Aurelius » 03 cze 2014, 0:17

ksb pisze:Mówicie, że idealistka ze mnie?
Co w takim razie robią Wasze sekretarki?

U mnie np. jedna "sekretarka" obsługuje 12 osobowy zespół ;)
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron