"O" + nadzór

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Re: Odp: "O" + nadzór

Postautor: lucinda » 15 sie 2014, 23:59

Wiem Aureliusie jak prowadzić sprawy, gdy są dwie teczki:), bo o to się właśnie upomnialam i mi drugą założono. Moje pytania były do Decka, w związku z jego początkową koncepcją, że zmiescilby w jednej Doz ;)
A że dziwnie się prowadzi to fakt - jeden człowiek, jeden wyrok, a teczki dwie, więcej roboty i jakby zamieszania....No ale - takie właśnie prawo, niesystemowe czasami;)
Bardzo Ci jednak dziękuję za postawienie kropki nad i. Teraz, zapewne oboje z Deckiem, nie mamy już wątpliwości:)
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: "O" + nadzór

Postautor: Deck » 19 sie 2014, 9:32

Wczoraj sprawa, o której wyżej wspominałem została przerejestrowana z O na Doz.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: "O" + nadzór

Postautor: Deck » 19 wrz 2014, 14:59

Dostaliśmy sprawę Doz z zakazem kontaktowania się (środek karny) w wersji dwuteczkowej.

Za ten post autor Deck otrzymał podziękowanie od
lucinda(19 wrz 2014, 16:39)
Ocena:4%
 
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: "O" + nadzór

Postautor: noelka » 24 maja 2016, 9:46

A co z pouczeniami dla skazanych - tworzycie własne do każdej sprawy, czy po kraju krąży jakiś wzór, o którym nie wiem? W systemie Kurator pouczenia do nadzoru z art. 181a par 2 kkw brak.
noelka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 40
Rejestracja: 04 cze 2007, 12:56
Lokalizacja: Dolny ?ląsk
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: "O" + nadzór

Postautor: anca » 11 paź 2016, 19:53

w temacie nadzorów...:)
Zastanawiam się ...czy w sytuacji gdy skazany odbywa k.p.w. należy również wysyłać informacje do Wydziału w okresach 6-miesięcznych?...czy może tylko należy monitorować jego pobyt w ZK....bez informacji....Osobiście przychylam się do drugiej opcji wychodząc z założenia, że pobyt w ZK wstrzymuje czas trwania środka????...ale czy mam rację????
anca
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 408
Rejestracja: 26 kwie 2005, 17:30
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: "O" + nadzór

Postautor: magdasia » 11 paź 2016, 22:56

Nie odpowiem teraz czy pobyt w ZK wstrzymuje środek, ale z drugiej strony skazany będąc w ZK może bez problemu łamać zakaz kontaktowania dzwoniąc lub pisząc do pokrzywdzonego. Tym samym chyba samo monitorowanie czy przebywa w ZK nie byłoby wystarczające.
magdasia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 300
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:02
Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Re: "O" + nadzór

Postautor: Pierre » 11 paź 2016, 23:19

W nawiązaniu do pytania anca, moim zdaniem sprawozdania w takim przypadku trzeba składać, nie tylko dlatego, że skazany może z łatwością łamać ustanowione wobec niego zakazy np. kontaktu z pokrzywdzoną.
Zgodnie z art. 43 par. 2 kk - zakazy i nakazy obowiązują od uprawomocnienia się orzeczenia. Okres wykonywania, tj. obowiązywania środka karnego może być jednak dłuższy od okresu wskazanego w wyroku, co wynika z faktu, że art. 43 par. 2a kk różnicuje pojęcie „obowiązywanie” i „bieg”. Zgodnie z tym przepisem, okres, na który środek orzeczono, nie biegnie w czasie odbywania kary pozbawienia wolności, chociażby orzeczonej za inne przestępstwo.
Tym samym według mnie wykonywanie środka kontrolujemy i składamy sprawozdania Sądowi również w okresie pobytu skazanego w jednostce penitencjarnej - choć podejmowane w tym czasie czynności ograniczamy do sprawdzania jego pobytu w ZK oraz poinformowania pokrzywdzonej o jej prawach.
Awatar użytkownika
Pierre
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 130
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:16
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: "O" + nadzór

Postautor: Peu » 18 paź 2016, 12:33

A jak koledzy kuratorzy prowadziliby dozór wobec osoby gdzie ma orzeczony jedynie zakaz stadionowy (art.,. 43 par. 1 kk) oraz karę grzywny ? Jakie czynności wykonywać ? Normalnie spr. z objęcia dozoru ? Tego jeszcze u nas nie było... Poradźcie coś :)
Peu
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 103
Rejestracja: 25 sty 2010, 22:34
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: "O" + nadzór

Postautor: debussy » 18 paź 2016, 13:23

Ale na jakiej podstawie sprawujesz nadzór nad tym środkiem karnym??? Art. 181a k.k.w. związany jest jedynie z wykonaniem środka karnego określonego w art. 39 pkt 2b k.k. oraz środka karnego określonego w art. 39 pkt 2e k.k. To jakieś kuriozum.
"Pamięć poszarpana jak brzegi czarno-białych zdjęć..."
Awatar użytkownika
debussy
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 114
Rejestracja: 02 lip 2010, 15:17
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: "O" + nadzór

Postautor: Peu » 19 paź 2016, 16:59

no właśnie nie mogę się w tym połapać czy dozór kuratora jest tu wogóle możliwy. teczka wpłynęła i trzeba było decyzję podjąć...
Peu
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 103
Rejestracja: 25 sty 2010, 22:34
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: "O" + nadzór

Postautor: Aurelius » 19 paź 2016, 18:06

A ten środek karny jest orzeczony obok kary p.w. w warunkach zawieszenia i dozorem kuratora w okresie próby, czy nie? Bo jeśli jest to tylko wyrok z orzeczonym środkiem karnym, o którym piszesz lub "zawiasy", ale bez dozoru i obowiązku probacyjnego, to sprawa do zwrotu. Nie podlega ewidencji w ZKSS.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: "O" + nadzór

Postautor: Peu » 20 paź 2016, 12:32

tylko grzywna i zakaz stadionowy
Peu
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 103
Rejestracja: 25 sty 2010, 22:34
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: "O" + nadzór

Postautor: lucinda » 05 gru 2016, 20:00

Aurelius pisze:Jestem zdania, że prawidłowo powinny wpłynąć dwie teczki Doz...

A co wy na to?
ZARZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 25 czerwca 2015 r.
zmieniające zarządzenie w sprawie organizacji i zakresu działania sekretariatów sądowych
oraz innych działów administracji sądowej
㤠508a. 1.
Do wykazu „Doz” wpisuje się sprawy dotyczące wykonania:
1) dozoru kuratora sądowego;
2) nadzoru, o którym mowa w art. 181a § 2 k.k.w., nad wykonywaniem zakazu przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, kontaktowania się z określonymi osobami, zbliżania się do określonych osób lub opuszczania określonego miejsca
pobytu bez zgody sądu, jak również nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym;
3) kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego;
4) środka karnego w systemie dozoru elektronicznego;
5) środka zabezpieczającego w systemie dozoru elektronicznego.
2. Jeżeli w tej samej sprawie zastosowano wobec skazanego lub sprawcy więcej niż jeden środek wymieniony w ust. 1, sprawę
wpisuje się do wykazu „Doz” tylko raz.
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re:

Postautor: Aurelius » 05 gru 2016, 20:47

Cytujesz Lucindo mój post z 2014 roku. Aktualnie mamy stanowisko DWOiP z września 2016 roku, no i aktualne zarządzenie z czerwca 2016 roku. Odpowiedź masz jasną w ust. 2 cytowanego par. 508a.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re:

Postautor: lucinda » 05 gru 2016, 21:22

Aurelius pisze:Cytujesz Lucindo mój post z 2014 roku. Aktualnie mamy stanowisko DWOiP z września 2016 roku, no i aktualne zarządzenie z czerwca 2016 roku. Odpowiedź masz jasną w ust. 2 cytowanego par. 508a.

No cytuję, bo nikt tu w tym wątku nie wyjaśnił, a ja - choć obecnie takiej sprawy nie posiadam, to chciałabym wiedzieć ;)
Czyli teraz w jednym doz?
A daj no ino proszę te wykładnie :)
A jak upłynie okres próby w dozorze, a zakaz dłuższy, to oddać do wydziału i wydział prześle ponownie jako sam nakaz?
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron