Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej.

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Re: Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej.

Postautor: BBG » 10 mar 2017, 15:01

Celowo zaznaczyłem słowo "wychowawcy". Że koledzy :-: mogą mieć różne teorie to wiem, ale po raz wtóry słyszę, że to właśnie pracownicy zakładu karnego :/ , a nie penitensjariusze informują skazanych o takich kwotach. $-)
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej.

Postautor: spawacz » 10 mar 2017, 15:50

Potwierdzam. Mam u siebie zakład karny to dochodzą do nas przeróżne informacje. Wychowawcy udzielają skazanym informacji odnośnie wysokości pomocy postpenitencjarneju kuratora. Wnioski w wysokości 2-3 tyś to już norma. Wychowawcy pokazują skazanym nasze wywiady środowiskowe. Udostępniają nasze rozporządzenie i kodeksy. A jak któryś skazany wstanie rano i powie, że nie je śniadania to uznany jest za strajkującego głodowo i należy się spodziewać szybkiego, ale terminowego wniosku o warunkowe zwolnienie. Tak to wygląda. To skazani rządzą w jednostkach penitencjarnych.
spawacz
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2012, 8:11
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy

Re: Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej.

Postautor: Martinov » 12 mar 2017, 1:36

Typowa spychoterapia, dość powszechna wśród pracowników zk. Zdarza się, że skazanym, którzy otrzymują nieznaczną pomoc przy wyjściu "uspokaja się" informując, że od kuratora mogą przecież otrzymać po wyjściu trzykrotność minimalnego wynagrodzenia.
Moim daniem od pomocy to powinna być jednak pomoc społeczna a nie kurator...
Martinov
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 67
Rejestracja: 23 lut 2009, 20:47
Lokalizacja: ?ląsk
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej.

Postautor: Ultima » 08 sie 2017, 21:32

Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.

Za ten post autor Ultima otrzymał podziękowanie od
BBG(09 sie 2017, 8:29)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: pomoc postpenitencjarna

Postautor: Kameron » 09 sie 2017, 12:08

Na stronie RCL - u ukazał się Projekt z dnia 4 sierpnia 2017 r.R O Z P O R Z Ą D Z E N I E M I N I S T R A S P R A W I E D L I W O Ś C I z dnia 04 sierpnia 2017 r.w sprawie Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Funduszu Sprawiedliwości - wykonanie delegacji ustawy z dnia 12 lipca 2017 roku - o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw - Dz. U. poz 1452 - wejście w życie 12 sierpnia 2017 roku.
Dużo nowości . Mam nadzieję, że dostaniemy do konsultacji. Warto poczytać, bo później będziemy to stosować.

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/1 ... 5#12451645

Uwaga moderatora: ultima
Połączyłam dwa tematy dotyczące pomocy postpenitencjarnej i przeniosłam założony w Naszych sprawach do działu Kuratorzy dla dorosłych.
Kameron
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 119
Rejestracja: 10 kwie 2014, 9:19
Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: pomoc postpenitencjarna

Postautor: Ultima » 09 sie 2017, 13:16

zygzak pisze:Witam Koleżanki i Kolegów!
Pilnie potrzebuje, stare już co prawda, stanowisko DWOiP dotyczące udzielania pomocy postpenitencjarnej, w którym zawarta jest wykładnia dot § 32. Będę zobowiązany za podesłanie.


Uwaga moderatora: ultima
Ponawiam pytanie Zygzaka, może ktoś podeśle stanowisko DWOiP?
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej.

Postautor: rudy » 09 sie 2017, 13:45


Za ten post autor rudy otrzymał podziękowania - 2
lucinda(20 wrz 2017, 16:43), Ultima(09 sie 2017, 15:46)
Ocena:8%
 
rudy
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 120
Rejestracja: 17 kwie 2011, 19:10
Podziękował : 41 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej.

Postautor: BBG » 15 wrz 2017, 10:53



Na stronie RCL widnieje w wykazie aktów oczekujących na ogłoszenie, które nastąpi do 20.09.
http://rcl.gov.pl/wykaz/
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej.

Postautor: BBG » 20 wrz 2017, 8:47

BBG pisze:


Na stronie RCL widnieje w wykazie aktów oczekujących na ogłoszenie, które nastąpi do 20.09.
http://rcl.gov.pl/wykaz/



Rozporządzenie opublikowano w Dzienniku ustaw - poz. 1760
http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2017/1760
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!

Za ten post autor BBG otrzymał podziękowania - 2
lucinda(20 wrz 2017, 16:30), Sasquatch(20 wrz 2017, 21:08)
Ocena:8%
 
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej.

Postautor: daria3376 » 23 lis 2017, 11:53

witam, od 29 wrzesnia 2017 r. odbywam kare w sde, do tego czasu moim "centrum zyciowym" byly Niemcy, tam mam meldunek, tam MIALAM prace i JESZCZE mam mieszkaniem i 11 letnie dziecko pozostawione pod opieka mojej mamy. W zwiazku z przebywaniem w PL zostaly mi odebrane wszystkie swiadczenia, ktore mi przyslugiwaly na terenie Niemiec ( Kindergeld, pomoc z Job Center itp. ), jak i rowniez moje oszczednosci poszly na utrzymanie mieszkania, media i corke w DE. W grudniu zostaje kompletnie bez wplywow na konto bankowe w Niemczech i nie mam mozliwosci zaplaty za czynsz za mieszkanie i prad - a jest to kwota 580 euro. Chcialabym sie starac o pomoc postpenitencjarna, aby w styczniu miec do czego powrocic ( mieszkanie). Jak to ugryzc , moze ktos mial taka sytuacje???Czy jakies Rozporzadzenia to reguluja??? bo szukam, czytam i nic z tego :(
daria3376
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2017, 11:28
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej.

Postautor: babajaga » 23 lis 2017, 13:45

Karę w SDE odbywa się w warunkach domowych, a pomoc z Funduszu może się ubiegać osoba opuszczająca zakład karny, lub która już opuściła mury więzienia, wniosek składa się do dyrektora ZK lub do kuratora zawodowego - i tu jest istotne - zgodnie z miejscem pobytu. Pani miejsce pobytu z tego co wyczytałam - było i będzie poza granicami Polski.
Zasady udzielania pomocy opisuje dokładnie Rozporządzenie o Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, wystarczy poczytać, albo udać się do swojego kuratora zawodowego, który nadzoruje SDE, i który zapewne udzieli Pani odpowiedzi (choć może niesatysfakcjonującej).
babajaga
 
Posty: 92
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:32
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej.

Postautor: daria3376 » 23 lis 2017, 15:11

hmmmm... wlasnie rozmawialam z pania kurator i stwierdzila, ze nie wie, jak to moze sie odbyc, musialaby skonsultowac z kierownikiem, wlasnie to Rozporzadzenie jest calkowicie niejasne, jesli chodzi o udzielenie pomocy na terenach krajow UE, stad to moje pytanie. Ale dziekuje za odpowiedz, moze pani cos doczyta to prosze o informacje, pozdrawiam ..... :)
daria3376
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2017, 11:28
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości