Współpraca kuratora z Sądem

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Orange » 19 mar 2011, 12:25

Kolejna współpraca:
1. Otrzymałam zlecenie wywiadu w trybie art. 14 kkw z dopiskiem:
"Ze szczególnym uwzględnieniem - czy skazany zamieszkuje pod w/w adresem".
2. Jakiś czas temu koleżanka koleżanka otrzymała zlecenie wywiadu wraz z: "Proszę o dostarczenie zawiadomienia o posiedzeniu Sądu" (do zlecenia dopięta koperta ze zwrotką...)
3. Kolega ma wywiad wraz z "Ze szczególnym uwzględnieniem - nieuregulowana grzywna z art. 46 kk w wys. 1500zł".

Co Wy na to?
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Bosman » 19 mar 2011, 12:51

---------- 11:51 19.03.2011 ----------

Orange pisze:1. Otrzymałam zlecenie wywiadu w trybie art. 14 kkw z dopiskiem:
"Ze szczególnym uwzględnieniem - czy skazany zamieszkuje pod w/w adresem".
Tak bywa. Ja tego typu zapytania kieruję do policji.

---------- 11:51 ----------

Orange pisze:2. Jakiś czas temu koleżanka koleżanka otrzymała zlecenie wywiadu wraz z: "Proszę o dostarczenie zawiadomienia o posiedzeniu Sądu" (do zlecenia dopięta koperta ze zwrotką...)
3. Kolega ma wywiad wraz z "Ze szczególnym uwzględnieniem - nieuregulowana grzywna z art. 46 kk w wys. 1500zł".
Przegięcie.
Grzywna z art. 46 k.k. - a co to takiego?
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Aurelius » 19 mar 2011, 14:42

...a ja otrzymałem ostatnio wywiad z wydziału wykonywania orzeczeń pewnego sądu w Polsce, gdzie pod treścią Sąd Rejonowy w ....... w trybie art. 14 par. 1 kkw itd. jest taki oto zwrot:
Z upoważnienia kierownika Sekretariatu i tutaj podpis odręczny pełnym nazwiskiem jakiejś pani.

No i co tutaj zrobilibyście?
Ja mam dwie koncepcje:
- dam info, że gość odbywa karę p.w., bo tak jest w rzeczywistości i przedzownię do tego sądu, informując, że warunkowo wysyłam te ustalenia w drodze wywiadu, ale w przyszłoścu przy takim braku formalnym, odeślę zarządzenie;
- odeślę zarządzenie ze wskazaniem na wyeliminowanie braku formalnego w postaci zarządzenia wywiadu przez nieuprawniony do tego podmiot.

3. Kolega ma wywiad wraz z "Ze szczególnym uwzględnieniem - nieuregulowana grzywna z art. 46 kk w wys. 1500zł".

Dla niektórych wszystko jest karą grzywny :?
Koszty sądowe, naprawienie szkody, świadczenie pieniężne itd. :( :?
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kgb14 » 19 mar 2011, 15:24

Aurelius każda z podanych wersji jest dobra ---choć wybrałbym tą pierwszą , że w drodze wyjątku ...
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Orange » 19 mar 2011, 15:40

Aurelius pisze: i tutaj podpis odręczny pełnym nazwiskiem jakiejś pani.

Aurelius, Pani nie chciała zostać anonimowa; jest szansa, że na długo pozostanie w Twej pamięci. :wink:

Oj, tam - generalnie to się czepiamy :D
Koszty/grzywna/świadczenie/nawiązka - toż to jedne pieniądze; czy mieszka pod adresem- czy ustali policjant czy kurator, zlecenie/zarządzenie- ważne, że w trybie 14-ki :twisted:

P.S. Mnie wiele razy zdarza się "gadać" po ludzku, zamiast po "prawnemu" - też pisałam, że cyt. "otrzymałam zlecenie wywiadu", choć doskonale wiem, że to zarządzenie. Poprawię się - obiecuję :)
P.S. Nie uwierzysz z jakiego Sądu są powyższe "kwiatuszki"...
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Aurelius » 19 mar 2011, 15:44

Oj tam, oj tam zawsze można również wnosić we wniosku o odwieszenie wyroku ;)

P.S. Nie uwierzysz z jakiego Sądu są powyższe "kwiatuszki"...

Już domyślam się... :)
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Orange » 19 mar 2011, 15:46

Aurelius pisze:Oj tam, oj tam zawsze można również wnosić we wniosku o odwieszenie wyroku ;)


No nie! Aż tak, to ja nie gadam :lol:
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: morphine » 19 mar 2011, 16:35

Witajcie!!
Z tym dostarczaniem zawiadomienia, czy też wezwania to już przegięcie (wiadomo czego) : :shock:
pozdrawiam
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Współpraca kuratora z Sądem

Postautor: Pierre » 21 mar 2016, 9:41

Czy coś się zmieniło w przepisach o których nie wiem?

Gdyż w ostatnim czasie dostaję coraz to więcej wywiadów, gdzie Wydziały Wykonawcze zwracają się na podstawie art. 14 kkw o wywiad środowiskowy w sprawie skazanego celem ustalenia sytuacji majątkowej i rodzinnej. W sygnaturach jest podana oczywiście sygnatura karty dłużnika.

I jeżeli jest w tej samej sprawie kara p.w. z warunkowym zawieszeniem to nie mam podstaw do żadnych obiekcji, ale są też przypadki, gdzie ta kara została już zarządzona lub co gorsza była od razu bezwzględna.

Czy słusznie robię odsyłając te zlecenia bez wykonania powołując się, iż kuratorzy nie przeprowadzają wywiadów w sprawie grzywny i kosztów sądowych, czy też może nie?

Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Pierre
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 130
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:16
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości