Wyrok ŁĄczny a warunkowe zwolnienie?

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Wyrok ŁĄczny a warunkowe zwolnienie?

Postautor: AmirJustin » 28 sie 2020, 10:40

Witam jako młody stażem kurator. Pytanie moje dotyczy wyroku łącznego obejmującego 3 wyroki, po połączeniu skazujące na karę łączną 1 roku pozbawienia wolności. Skazany jednakże w międzyczasie uprawomocnienia się wyroku, został zwolniony warunkowo z ZK, gdzie odbywał karę do 2 wyroków, z ktorych oba zostały objęte wyrokiem łącznym. Czy dozór jest normalnie prowadzony? Czy należy poinformować o sytuacji SO?
A czy gdyby został warunkowo zwolniony z odbycia reszty kary, odbywając kpw do wszystkich 3 spraw, połączonych wyrokiem łącznym? Proszę o wyjaśnienie lub nakreślenie sytuacji. Aha- wiem czym jest wyrok łączny, absporpcja, jak wygląda łączenie i kiedy się stosuje- poczytałam na te temat, ale nie umiem rozwiązać bardziej praktycznej sytuacji.
AmirJustin
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2020, 10:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Wyrok ŁĄczny a warunkowe zwolnienie?

Postautor: spendingfilm » 29 maja 2023, 5:10

Myślę, że w tym przypadku nie będzie zwolnienia z odbycia reszty kary, odbywanie KPW za wszystkie 3 sprawy wraz z wyrokiem powszechnym.



foodle
spendingfilm
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2023, 4:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Wyrok ŁĄczny a warunkowe zwolnienie?

Postautor: directorcrash » 01 lut 2024, 11:54

Jeśli skazany zostanie warunkowo zwolniony z odbywania reszty kary związanego z wyrokiem łącznym, który obejmuje wszystkie trzy sprawy, to oznacza, że nie musi jużbasketball stars kontynuować odbywania kary poza zakładem karnym. Jednakże, skazany nadal będzie podlegać pewnym warunkom i dozorowi, które są ustalone w ramach warunkowego zwolnienia.
directorcrash
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2024, 11:43
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron