NZKO czy mogę wnosić o uchylenie

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

NZKO czy mogę wnosić o uchylenie

Postautor: stoliczek » 16 gru 2020, 23:18

Witam
Proszę o pomoc w sprawie nadzoru.
Skazana ma orzeczony zakaz kontaktu z dwójką małoletnich dzieci nad którymi się znęcała. Dostałam teczkę nadzoru z adnotacją że adresu dzieci nie dostanę gdyż zaraz po wydaniu wyroku karnego zostały oddane do pełnej adopcji.
W tej sytuacji mam tylko kontakt ze skazaną. Prowadzenie kontroli takiego zakazu wydaje mi się bezcelowe.
Proszę o radę czy mogę zwrócić teczkę do sekcji wykonawczej czy powinnam złożyć wniosek o uchylenie lub zakazu ze względu na pełne przysposobienie dzieci? W jakiej formie mogę to zrobić.
Nadmienię, że niestety nie mogę zasięgnąć rady Sędzi z wykonawczego...nie wie co z tym zrobić...
kuratorka36
stoliczek
 
Posty: 7
Rejestracja: 19 sty 2010, 23:09
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: NZKO czy mogę wnosić o uchylenie

Postautor: debussy » 20 gru 2020, 15:26

Hej.
Rozmawiaj tylko ze skazaną, odbieraj oświadczenie, że się nie kontaktuje, że nie szuka tego kontaktu, przypominaj o tym w trakcie rozmów, systematycznie sprawdzaj na policji, czy nie toczą się wobec niej jakiekolwiek sprawy (może kwestia naruszenia miru domowego u obcych z pozoru osób może być już wskazówką), systematycznie info z KRK.

§ 46.
1. Sprawując nadzór, o którym mowa w art. 181a § 2 Kodeksu karnego wykonawczego, nad wykonywaniem zakazu przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, kontaktowania się z określonymi osobami, zbliżania się do określonych osób lub opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu, jak również nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, kurator zawodowy:
1) uzyskuje od skazanego informacje o sposobie wykonywania orzeczonych zakazów lub nakazu oraz dokonuje ich weryfikacji;

Raz na pół roku do Sądu pisemna informacja.

Zakaz można co najwyżej uznać za wykonany (art. 84), sam fakt, że nie można nawiązać kontaktu z pokrzywdzonymi nie stanowi przesłanki do umorzenia postępowania. Rób to co możesz w tym zakresie.
IMHO
"Pamięć poszarpana jak brzegi czarno-białych zdjęć..."
Awatar użytkownika
debussy
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 114
Rejestracja: 02 lip 2010, 15:17
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: NZKO czy mogę wnosić o uchylenie

Postautor: stoliczek » 21 gru 2020, 20:21

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam :-D
kuratorka36
stoliczek
 
Posty: 7
Rejestracja: 19 sty 2010, 23:09
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości