III Kongres Kuratorski (Poznań 2019)
13 lutego 2019 | DODAŁ: kesey | KATEGORIA: |
Uwaga! Dysponujemy jeszcze kilkoma wolnymi miejscami dla osób zainteresowanych wzięciem udziału w III Kongresie Kuratorskim w Poznaniu.
Zgłoszenia proszę kierować na adres poczty elektronicznej: 3kongres_kuratorski@wp.pl
Krajowa Rada Kuratorów wespół ze stowarzyszeniami kuratorskimi i Fundacją na Rzecz Rozwoju Probacji „Probare” zaprasza zawodowych kuratorów sądowych na III Kongres Kuratorski. Wydarzenie tym bardziej uroczyste, że łączące się w sposób bezpośredni ze 100 – leciem odzyskania niepodległości przez Polskę i 100 – leciem powstania kurateli sądowej w Polsce.
7 lutego 2019 roku minęło dokładnie 100 lat od milowego kroku w dziedzinie polskiej resocjalizacji dokonanego przez Naczelnika Państwa Polskiego Józefa Piłsudskiego, który podpisując dekret o utworzeniu specjalnych sądów pokoju dla nieletnich w Warszawie, Łodzi i Lublinie, powołał przy nich urząd stałych opiekunów sądowych. Tak powstała polska kuratela sądowa.
Dziś Kuratorska Służba Sądowa w Polsce to 5 211 kuratorów zawodowych- rodzinnych i dla dorosłych, których pracę wspomaga około 20 tysięcy kuratorów społecznych. Realizowane przez nich zadania są związane z poprawą bezpieczeństwa obywateli, przeciwdziałaniem przestępczości, ochronę dziecka i rodziny.
III Kongres Kuratorski oficjalnie inauguruje obchody roku jubileuszowego i odbędzie się 25 i 26 lutego 2019 roku w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich- Poznań Congress Center, ul. Głogowska 10, Pawilon 15, poziom 1.
Na stronie tej będziemy przekazywali Państwu wszystkie ważne informacje związane z III Kongresem Kuratorskim.
Informacje dla uczestników III Kongresu Kuratorskiego
Program III Kongresu Kuratorskiego
* * * * *