Ruszyły zapisy na V białołęcki bieg wolności

4 grudnia 2019 | DODAŁ: Grzegorz Bystry | KATEGORIA: Aktualności |

Dnia 2 grudnia br., dokładnie o godzinie o 12.13, ruszyły zapisy do V edycji Białołęckiego Biegu Wolności.

Przypomnijmy, że jedną z jego inicjatorek jest nasza koleżanka Ania Myślińska.

Tegoroczna impreza odbędzie się w dniu 14 grudnia o godz. 12.13. Do przebiegnięcia tradycyjnie dystans 13 km, ale można również ukończyć tylko jedną z trzech pętli tj. 4,3 km.

Bieg ma celu upamiętnienie internowanych w stanie wojennym.

Już od pierwszej edycji do szczególnego udziału zaproszono kuratorów sądowych. Impreza ma na celu integrować środowisko, upowszechniać zawody związane z służbą, a przede wszystkim popularyzować sport, jako sposób na radzenie sobie ze stresem, zapobieganiu wypaleniu zawodowemu itd., a także jako sposób na resocjalizację.

Bieg co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Urząd Dzielnicy Białołęka i Służba Więzienna zapewniają nagrody, organizację, posiłek oraz pamiątkowy medal za ukończenie biegu.  Dla najlepszych uczestników, w tym  również wśród kuratorów i funkcjonariuszy Służby Więziennej, ufundowane zostały puchary.

W związku, z przypadającym w tym roku 100- leciem Kurateli w Polsce, kuratorzy zawodowi mają zapewniony bezpłatny udział w biegu.

Ponadto Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych ufundował puchary dla najszybszej kuratorki oraz kuratora zawodowego.

Do kuratorów okręgowych przesłane zostało pismo zachęcające do udziału w V Białołęckim Biegu Wolności. Ufamy, że Prezesi Państwa Sądów zgodzą się na oddelegowanie kuratorów i pokrycie kosztów dojazdu na bieg.

W imieniu organizatorów gorąco zachęcamy  do uczestnictwa  w biegu.